Мінветеранів фіксуватме докази порушень прав людини на окупованих територіях

Поділитися
Мінветеранів фіксуватме докази порушень прав людини на окупованих територіях Збір інформації про порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях ведеться не перший рік © Погляд
Завданням центру стане в першу чергу фіксація важких порушень міжнародного гуманітарного права.

Мінветеранів ухвалило рішення про створення Національного центру документування порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованій території України в рамках додаткового інструменту протидії російській агресії.

"Завданням центру стане в першу чергу фіксація важких порушень міжнародного гуманітарного права. Також його робота допоможе акумулювати інформацію, яка сформує історичну правду про події на сході країни. Таким чином, цей центр стане додатковим інструментом у протидії нашої країни російській агресії", - йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що збір інформації про порушення прав людини на окупованих територіях практика не нова. Попереднє МінТОТ також документувало факти порушень, однак отриману інформацію на практиці ніяк не застосувало.

Як раніше повідомлялося, українські правоохоронці почали проводити слідчі дії з українцями, які повернулися з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей під час обміну 29 грудня 2019 року. Допити потерпілих проводяться в лікарнях, де вони відновлюються і лікуються після "конвейєрів" і "підвалів" бойовиків.

На сьогоднішній день вже задокументовані нові докази грубого порушення терористами підконтрольних Росії угруповань "Л-ДНР" норм міжнародного гуманітарного права: звільнені українці свідчать про тортури, фізичне насильство та жорстоке поводження з полоненими.

Такі дії в українському законодавстві кваліфікуються за статтею 438 Кримінального кодексу – порушення законів і звичаїв війни. Караються позбавленням волі на строк від 7 до 15 років або довічним ув'язненням.

Свідчення звільнених також стануть основою для позовів України проти РФ у міжнародних судових інстанціях, щоб злочинці були покарані не тільки на національному, але і на міжнародному рівні.

За п'ять років російсько-української війни у Донбасі було звільнено понад 3300 осіб, яких бойовики утримували в заручниках. За даними СБУ, на окупованій Росією території Донбасу утримуються ще більше 100 українських військових і цивільних осіб, десятки українських громадян незаконно утримуються на території Росії і в окупованому Криму.Більше 400 українців вважаються без вісти зниклими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі