"ЮНІСЕФ та партнери зафіксували щонайменше вісім випадків, коли військові об'єкти і об'єкти збройних груп розміщувалися в межах 500 метрів від дитячих садків та шкіл, а у двох місцях вони були розташовані лише в кількох метрах від навчальних закладів. Крім цього, з початку конфлікту пошкодження отримали 700 шкіл на сході України", - йдеться у повідомленні фонду, поширеному у суботу, 5 травня.
Вцілілі навчальні заклади мають сліди бойових дій, їх майже щодня відвідують діти.
"Діти вчаться у школах, у стінах яких видно отвори від куль, а вікна закладені мішками з піском. У підвалах обладнані бомбосховища, а у дворах залишаються осколки снарядів. Система освіти на сході України знаходиться під перехресним вогнем вже понад чотири роки", - зазначає очільниця представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.
У фонді наголосили на тому, що загрозу для дітей становлять розташовані по обидва боки від лінії розмежування в Донбасі військові об'єкти. Зокрема, склади боєприпасів та контрольно-пропускні пункти. З початку навчального року у ЮНІСЕФ зафіксували шість випадків, коли колишні будівлі шкіл були зайняті військовими. "Діти бояться обстрілів, і вчителі намагаються заспокоювати їх, але це дуже важко. Дітям важко впоратися з цим, тому що вони нервують і переживають стрес" - цитує DW директорку школи № 2 у Красногорівці Олену Михацьку.
Одразу після деокупації Донбасу необхідно приділити особливу увагу дітям, які живуть у тимчасово окупованих районах Донецької і Луганської областей. Саме вони здатні допомогти розвінчати міфи, якими живуть їхні батьки.
"Одна поїздка у Львів школярів з Алчевська чи Єнакієвого буде в десятки разів ефективнішою, ніж звернення президента до їхніх батьків. Потрібна державна програма, що підтримуватиме такий туризм як серед дітей, так і серед дорослого населення", - вважає народний депутат, голова політичної сили "Альтернатива" Єгор Фірсов.
Детальніше про перспективи реінтеграції Донбасу читайте у матеріалі Єгора Фірсова "Донбас. Аксіоми реінтеграції" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".