Мінські угоди вже три роки не виконуються за бажанням Путіна - RFERL

Поділитися
Мінські угоди вже три роки не виконуються за бажанням Путіна - RFERL Виконання Мінських угод залежить від бажання Путіна. © EPA / ALEXANDER ZEMLIANICHENKO
Варто пам'ятати, чому з'явилися Мінські угоди, які так і не були виконані за три роки.

Ще три роки тому в 3 повинні були замовкнути гармати, а вбивства і агресія повинні були припинитися.

Про це пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, нагадуючи, що саме в цей день були підписані другі Мінські угоди, націлені на завершення війни в Донбасі.

Однак, цього так і не сталося. Лише вчора Київ повідомив про те, що сили Москви обстріляли українських військових не менше 9 разів. Вбивства не припинилися.

Війна, яка відібрала життя в більш ніж 10 тисяч людей і змусила 2 мільйони українців покинути свої домівки, продовжується всі ці роки після появи Мінських угод.

"Попри політику, дипломатію, викрутаси і дезінформацію, попри всі випади, порушення режиму припинення вогню і вказування пальцем на іншу сторону, попри зустрічі в Нормандському форматі варто пам'ятати одне: це війна вибору. Якби Володимир Путін не прийняв своє рішення в 2014 році, не було б потреби укладати Мінські угоди 12 лютого 2015 року. І якби Путін не обрав продовжити війну навіть після домовленостей про припинення вогню, вбивств у Донбасі не було б сьогодні", - пише оглядач.

Він додає, що війна Путіна проти України триває лише тому, що російський президент так вирішив.

Як повідомлялося раніше, 18 січня Верховна Рада прийняла закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях", який, зокрема, визнає Росію державою-агресором. Закон підтримали 280 народних депутатів.

Згідно із законом, тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях "визнаються частини території України, у межах яких збройні формування Російської Федерації і окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили і здійснюють загальний ефективний контроль".

8 лютого закон про реінтеграцію Донбасу направили на підпис президенту України Петру Порошенку.

Про положення нового закону про деокупацію/реінтеграцію Донбасу читайте в матеріалі Олександра Пунтуса "Воювати по-новому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі