Міносвіти затвердило концепцію поглибленого вивчення англійської мови у внз

Поділитися
Міносвіти затвердило концепцію поглибленого вивчення англійської мови у внз Студентам хочуть відкрити вікно у світ © pixabay.com
Частина профільних дисциплін планують зробити англомовними та проводити регулярні перевірки знань.
У МОН мають намір зобов'язати студентів поглиблено вивчати англійську мову, причому, незалежно від спеціальності.

Міністерство освіти і науки розробило і затвердило концепцію розвитку англійської мови в університетах. Про це повідомляє Кореспондент з посиланням на прес-службу відомства.

Документ передбачає володіння англійською мовою на рівні не менше В1 при надходженні і В2 для випуску. Частина профільних дисциплін планують зробити англомовними та проводити регулярні перевірки знань. Пропонується ввести обов'язкове ЗНО з іноземної мови після бакалаврату.

Як зазначили в МОН, до 2023 року всі студенти повинні оволодіти англійською мовою на відповідному рівні. Для цього концепція передбачає обов'язковий рівень володіння англійською В1 при вступі на бакалавра.

Так, якщо рівень вступника нижче В1, його не позбавляють права брати участь у конкурсі на вступ у звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року (до 1 вересня або до 1 жовтня) повинні будуть пройти мовний інтенсив для досягнення рівня В1.

В стандарти вищої школи планують прописати вимогу для студента бакалаврату, незалежно від спеціальності, засвоїти іноземну мову на рівні В1+, якщо він хоче отримати диплом. Для старших рівнів магістрів і докторів філософії з академічним компонентом − обов'язковим буде рівень В2. Крім того, надалі хочуть запровадити іспити для підтвердження володіння англійською мовою на рівні В2.

В 2018 році тест з англійської складався з декількох частин. Краще за все учасники тестування впоралися з аудіюванням. Найгірше – з листом (завдання написати зв'язне висловлювання на задану тему): 19 тис абітурієнтів з 84 тис. отримали за це завдання нуль балів.

Про це в інтерв'ю для ZN.UA сказав Вадим Карандій, директор УЦОЯО (Українського центру оцінювання якості освіти).

"Добре справилися із завданнями з читання. Треба було прочитати текст і дати відповідь на питання. Непогано виконали завдання з розділу "використання мови". Це правила правопису, вживання мовних конструкцій тощо, - зазначив співрозмовник. - А результати виконання частини "письмо" набагато гірше: понад 19 тисяч учасників (з 84 тисяч тих, хто здавав тест) отримали нуль балів у цій частині тесту. Треба було написати висловлювання (лист) на задану тему".

Детальніше про результати ЗНО читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Вадим Карандій: "Не можна макове зернятко виміряти лінійкою з сантиметровим поділом" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі