Міністерство освіти і науки України рекомендує керівникам навчальних закладів Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей в період ускладнення погодних умов бути готовими до прийняття рішення по організації освітнього процесу в дистанційній формі, повідомляється на сайті МОН.
Така рекомендація спрямована в області за результатами позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у зв'язку з різким погіршенням погодних умов.
"У листі наголошується на необхідності перевести функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей в режим підвищеної готовності", - йдеться в повідомленні.
Крім того, МОН рекомендує всім обласним департаментам освіти і науки, установам вищої освіти, підприємствам, установам і організаціям, що належать до сфери управління Міносвіти вжити додаткових заходів щодо попередження переохолодження учнів на період ускладнення погодних умов.
Як повідомлялося, в зв'язку з активізацією циклону над півднем України, в ряді областей країни в середу ввечері і четвер очікуються сильні снігопади, хуртовини, снігові замети та налипання мокрого снігу.
В Одеській, Миколаївській областях очікується "надзвичайний сніг" (приріст сніжного покриву 30-40 см), посилення швидкості вітру до 15-20 м/с, сильна хуртовина, снігові замети, налипання мокрого снігу; в Кіровоградській області - сильний мокрий сніг (приріст сніжного покриву 20-30 см), налипання мокрого снігу; в Черкаській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях значний мокрий сніг (приріст сніжного покриву 10-15 см), налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця.
Рятувальники попередили, що погодні умови можуть призвести до порушення та припинення руху транспорту, відключення енергопостачання населених пунктів.
Раніше Міносвіти оприлюднило новий навчальний план для учнів 5-9 класів. Цей документ розповідає, скільки уроків в день має бути у школярів, з яких предметів і які з них будуть обов'язковими. А також дозволено буде об'єднувати всі літератури або всі природні науки в один предмет, проти чого давно протестують науковці та вчителі. Як ці питання хоче вирішити МОН, розбирався Володимир Онацький в статті «Як навчатимуться старшокласники завтра».