Міністерство освіти і науки України не може звільнити співробітників українських вузів, які взяли участь у заході під назвою "10-а Міжнародна науково-практична конференція "Російська мова в полікультурному світі", яка відбулася 8-11 липня в Ялті на території окупованого Криму, повідомляє прес-служба відомства.
"Міністерство освіти і науки у своїй діяльності керується і буде керуватися чинним законодавством. Згідно йому, діяльність вищих навчальних закладів здійснюється на принципах автономії та самоврядування. Звільнити або прийняти на роботу має право тільки керівник вузу", – йдеться в повідомленні.
При цьому Міносвіти поділяє обурення українського науково-педагогічного співтовариства і очікує від вчених рад вузів принципової оцінки дій працівників, які відвідали захід на території Криму.
У відомстві підкреслили, що жоден з українських вчених не перебував на кримської конференції" як представник свого університету. Так, Київський Національний педагогічний університет ім. Драгоманова і Дніпропетровський Національний університет засудили вчинки своїх працівників, які до того ж, з'їздили в Крим, не оформлюючи ні відгулів, ні відпустки, що є порушенням трудового законодавства, за яке передбачено звільнення з роботи.
Із Запоріжжя Міносвіти отримало відповідь, що тільки один викладач Запорізького державного університету відвідував зазначені заходи в Криму, перебуваючи у відпустці. У той же час, низка інших запорізьких викладачів, чиї прізвища були згадані в повідомленнях ЗМІ, за наданою інформацією, участі в конференції не брали.
Раніше в Міносвіти назвали найпопулярніші серед абітурієнтів вузи і спеціальності в нинішньому році. Так, абітурієнти найчастіше обирали спеціальності "філологія" та "право". Найбільше заяв отримали київський та львівський університети.