Міноборони припинило фінансування розробок української бронетехніки – "Укроборонпром"

Поділитися
Міноборони припинило фінансування розробок української бронетехніки – Модель перспективної української БМП-У. Тепер цей проект можна поховати © Укроборонпром
Ряд перспективних розробок української броньованої техніки тепер буде заморожено, а підприємства будуть змушені значно скоротити виробництво.

Міністерство оборони України прийняло рішення припинити фінансування розробки нових видів бронетехніки, зокрема, на державному підприємстві "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. А. Морозова", повідомляється в офіційному прес-релізі державного концерну "Укроборонпром".

Офіційна аргументація припинення фінансування у документі не наводиться, однак зазначено, що ДП "ХКБМ ім. А. Морозова" доведеться заморозити розробку низки перспективних зразків бойової техніки для Збройних сил України, серед яких бойова машина піхоти БМП-У та 120-мм самохідний міномет на базі БТР-4. Окрім того, ХБКМ буде змушений згорнути програму глибокої модернізації одного основних бойових танків ЗСУ – швидше за все, мова йде про модернізаційну програму Т-64.

"Фактично ХКБМ залишився без замовлення на виготовлення нової техніки, без грошей для розробки перспективних зразків та під загрозою отримати багатомільйонний штраф, який остаточно заблокує роботу підприємства", – йдеться у повідомленні прес-служби "Укроборонпрому".

Відзначається також, що через дії Міноборони постраждав не тільки ХБКМ – вирішено припинити закупівлю БТР-4 нібито через нездатність приватної компанії ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод", яка є монополістом у виготовленні корпусів з стали марки "71", виробляти необхідну кількість корпусів. Однак нагадаємо, що ми вже писали про проблеми виробництва БТР-4 в Україні – Міноборони відмовляється приймати корпуси бронетранспортерів, зроблені з європейської бронесталі та із застосуванням європейських технологій.

14 березня 2019 року на загальновійськовому полігоні ЗСУ пройшли випробування бронеавтомобіля "Козак-2", призначеного до постановки на озброєння.

Раніше в Україні завершили випробування модернізованих зенітних комплексів "Куб" і "Тор". Повернення комплексів на озброєння протиповітряної оборони Сухопутних військ підвищить потенціал ЗСУ та української системи протиповітряної оборони.

Як повідомлялося, нові українські бойові машини - реактивна система залпового вогню "Верба" і пускова установка для реактивних систем "Вільха" почали виробляти на Шепетівському ремонтному заводі (ШРЗ); передбачається, що перші штатні підрозділи української армії, озброєні новими системами, будуть сформовані вже цього року.

Нагадаємо, у 2018 році на військових полігонах України пройшли вогневі випробування танка Т-72АМТ, який може стріляти різними типами боєприпасів, в тому числі і високоточними керованими ракетами "Комбат". Крім того, танк отримав рівень захисту нового покоління з використанням протикумулятивних решіток. Бойова машина є модернізованою версією танка Т-72А.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі