Міноборони працює над поверненням сплачених в рамках оборудки коштів

Поділитися
Міноборони працює над поверненням сплачених в рамках оборудки коштів © depositphotos / vcvadim
Юристи вже працюють над розірванням контракту.

Міноборони обіцяє повернути кошти, сплачені виробнику боєприпасів у рамках корупційної схеми, виявленої СБУ та Міноборони. Про це в ефірі телемарафону повідомив керівник управління преси та інформації Міністерства оборони України Іларіон Павлюк.

«Ми їх повернемо, вже над цим працюємо. Це був контракт, за яким було здійснено проплату, але жодних поставок зроблено не було. Юристи вивчають механізми, як правильно розірвати контракт і повернути кошти», — сказав він.

Павлюк також підкреслив, що посадовці Міноборони діяли із «особливим цинізмом», закуповуючи під час війни боєприпаси з націнкою у 30%.

«І важливо, що це могло перешкодити вже законтрактованим поставкам, тому що вони пропонували виробнику дорожчий контракт на ці самі боєприпаси з меншим темпом виробництва», — додав він.

Створення Агентства оборонних закупівель, за словами речника, в майбутньому унеможливлює подібні оборудки, оскільки Міністерство оборони не матиме такої функції, а управління, які генерували корупційні ризики, будуть розформовані.

Саме нова система, за словами Павлюка, дозволила швидко виявити схему.

«Колеги з контррозвідки і СБУ повідомили Міноборони, Міноборони миттєво провело аудит і завдяки цьому, власне, ця оборудка не вдалась. Це свідчення успіху, свідчення того, що все робиться правильно», — наголосив він.

Разом із тим, речник зазначив, що снарядів бракує не через те, що є в Україні корупціонери, а через масштаб війни.

«На жаль, у такій масштабній війні нестача боєприпасів напевно нормальна – з точки зору того, що це виклик перед західним світом, адже фактично в нас настала постіндустріальна епоха, а війна – континентального масштабу. Але точно над цим працюють постійно – і без снарядів не залишимося», — зазначив представник Міноборони.

Створене під Міноборони ДП «Агенція оборонних закупівель» стає головним імпортером зброї в Україну. Саме від того, як працюватиме ця агенція, залежить, по-перше, чи буде в Україні потрібна західна зброя сьогодні та в майбутньому і, по-друге, як буде використаний один із найбільших шматків коштів платників податків.

Подробиці — у матеріалі «Що не так з ДП «Агенція оборонних закупівель?» розповідають аналітики Центру протидії корупції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі