З урахуванням накопичення військ під приводом підготовки до стратегічних навчань «Кавказ-2020» керівництвом Міністерства оборони і Збройних Сил України планується в цей же час на останню декаду вересня проведення стратегічного командного штабного навчання «Об’єднані зусилля 2020”. Про це заявив міністр оборони України Андрій Таран під час "години запитань до уряду" в п'ятницю, 17 липня.
За його словами, в рамках навчань планується перевірити спроможність генерального штабу в новій «джей» структурі діяти відповідно до стандартів НАТО, здатність організовувати взаємодію з пунктами управління збройних сил НАТО.
"Планується проведення не лише командно-штабних навчань, а в рамках проведення всіх стратегічних командно-штабних навчань буде проведено перевірка бойової готовності, будуть проведені бойові стрільби зенітно-ракетними комплексами, з літаками військово-повітряних сил, з певними підрозділами і військовими частинами сухопутних військ, а також інших військових формувань на наших полігонах, які розташовані на півдні України", - повідомив Таран.
Зазначається, що в Міністерстві оборони також очікують, що представники країн НАТО зможуть взяти участь у цих навчаннях.
"На теперішній час нами поки що розробляється план. Після затвердження цього плану і замислу проведення навчання вони будуть відповідним чином затверджені", - уточнив Таран.
Зазначається, що проведення навчань покаже готовність ЗСУ до надання достойної відсічі будь-яким спробам з боку РФ загострити ситуацію або почати масштабні бойові дії.
"У той же час, ми не відмічаємо на теперішній час реальної підготовки ЗС РФ до збройного наступу в період проведення навчань «Кавказ 2020», - резюмував міністр оборони.
Раніше повідомлялося, що масштабні військові навчання РФ "Кавказ-2020" можуть посилити воєнну загрозу для України. Зокрема, у період проведення вишколу прогнозується збільшення інформаційних вкидів із боку окупантів, головна мета яких – тиск і залякування України.
Нагадаємо, 12 квітня Об'єднані сили провели комплексні тактико-спеціальні заняття з застосуванням резервів. У навчаннях були задіяні піхотні підрозділи, мінометні розрахунки, бронетехніка і гелікоптери. Артилеристи і танкісти відпрацювали ураження цілей в умовах бою. Крім того, в рамках занять військовослужбовці та техніка подолали водну перешкоду за допомогою понтонної переправи.