"Є штатна чисельність, а є фактична. Наразі фактична – 250 тисяч. У цьому проміжку. А штатна – вища… Ми не плануємо скорочувати склад ЗСУ… Питання не в цьому", - наголосив Загороднюк.
За його словами, ключовим питанням кадрової реформи української армії є переоцінка структури ЗС України та грамотний розподіл наявних ресурсів.
"Питання в переоцінці структури ЗСУ. Тобто, скільки нам потрібно військовослужбовців, в яких бригадах, де вони мають бути розташовані, яким чином укомплектовані, і де ми можемо вивільнити особовий склад, і направити в інші підрозділи. Це питання стратегічного планування, яке зараз вже розпочалося. Тоді буде відповідь, де в нас дійсно не вистачає", - додав він.
Серед першочергових завдань у цьому напрямку міністр назвав "нарощування бойових частин", і "це питання можна вирішувати тільки системно".
"Буде конкретна стратегія, буде коректний план оборони, про який ми зараз говоримо. У цьому плані оборони буде сказано, яка нам потрібна чисельність і де, і в якій структурі. Ми скажемо, що ось це – наша загроза, ось це – наш план оборони, тут – нам потрібно стільки людей, тут – нам потрібні такі бригади, тоді громадськість і всі побачать, що дійсно є розуміння, куди воно буде направлено, яким чином це буде структуровано", - пояснив очільник МОУ.
Як пише у своєму матеріалі для DT.UA Юрій Бутусов, в Україні виросла низка професійних воєначальників, які стали золотим фондом нації і держави, є військові частини, з яких не тікають, а, навпаки, постійно приходять на контракт, і саме такі лідери мають стати основою реформи ЗСУ. Докладніше читайте у статті "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".