Міненерго та Єврокомісія підписали робочий план на 2023 рік між ЄС та Україною у сфері енергетики 

Поділитися
Міненерго та Єврокомісія підписали робочий план на 2023 рік між ЄС та Україною у сфері енергетики  © newsru.co.i
Міненерго та Єврокомісія оновили програму дій у сфері енергетики на 2023 рік.

Заступник міністра енергетики Ярослав Демченков зустрівся із заступницею генерального директора Генерального директорату з енергетики Європейської комісії Мехтільд Версдорфер. Сторони підписали робочий план на 2023 рік між ЄС та Україною у сфері енергетики. Про це повідомляє Міненерго.

Документ спрямований на реалізацію Меморандуму про взаєморозуміння щодо стратегічного енергетичного партнерства. Представниця Єврокомісії зазначила, що Україні вдалось досягти прогресу в реалізації дорожньої карти з інтеграції ринків електроенергії після синхронізації з ENTSO-E. 

«Сторони фокусуватимуться на реформах енергетичного ринку в Україні, які сприятимуть реконструкції енергетичної інфраструктури та об'єктів і спрямовані на декарбонізацію, перехід до чистої енергії та відбудову», – йдеться у річному плані.

Документ визначає низку напрямів для спільної роботи України та Єврокомісії. Серед них:

  • посилення енергоефективності; 
  • ядерна безпека;
  • трансформація вугільних регіонів;
  • нафтові резерви,
  • інтеграція газового ринку та ринку електроенергії;
  • розвиток відновлюваної енергетики, наука й інновації. 

«Ринок електроенергії в Україні розвиватиметься за європейською моделлю. Насамперед ми говоримо про перехід на чисту енергію з гарантіями енергетичної безпеки та доступності енергії для споживачів. Нам також потрібно прискорювати роботу над впровадженням технічних і регуляторних рішень, які дозволять розширити експортно-імпортні перетоки на кордонах та зроблять наші енергосистеми більш гнучкими», – підкреслив Демченков. 

Робочий план на 2023 рік передбачає сприяння збільшенню потужностей для торгівлі електроенергією між Україною та ЄС. Крім того, сторони співпрацюватимуть над створенням умов задля підтримки виробництва відновлюваної електроенергії, а також над впровадженням заходів зі встановлення систем накопичення енергії на об'єктах відновлюваної енергетики та модернізації мереж.

Нагадуємо, нещодавно Європейська комісія продовжила обмеження на імпорт шістьох видів української агропродукції, скасувавши натомість заборону на ввезення інших 11-12 груп товарів. Україні компенсують збитки за час дії заборони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі