Міністерство юстиції РФ повідомило у Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) про обставини затримання 25 листопада в Керченській протоці українських військових моряків, інформує прес-служба російського відомства. Відповіді Мін'юст РФ направив до ЄСПЛ у понеділок, 10 грудня.
Як повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на відповідь прес-служби російського міністерства, суд з прав людини поінформували про місцезнаходження українських військових, про наявність у них доступу до юридичної допомоги, характер поранень і надання медичної допомоги, а також про нібито "відсутність будь-яких скарг" з боку українців.
"Російська сторона повідомила, що зазначені громадяни України були затримані в якості осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин державного кордону РФ, групою осіб за попередньою змовою з погрозою застосування насильства), ув'язнені на підставі постанов судів РФ у відповідності з нормами чинного кримінально-процесуального законодавства", - сказано в повідомленні.
Раніше повідомлялося, що Росія проігнорувала рішення ЄСПЛ та не надала до 3 грудня повну та вичерпну інформацію щодо українських моряків, захоплених у полон в Керченській протоці.
Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовців.
Росія в порушення норм міжнародного права не визнала захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Пізніше українських моряків вивезли до Москви, більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".
Про відсутність у РФ підстав для кримінального переслідування українців читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".