У Міністерства юстиції відсутня інформація про проведення люстраційної перевірки щодо сина голови Служби безпеки України Василя Грицака Олега, який зараз працює заступником прокурора Полтавської області. Про це йдеться у відповіді Мін'юсту на запит "Українських новин".
У міністерстві заявили, що повноваження щодо проведення перевірки щодо прокурорів за законом "Про очищення влади (люстрацію)" покладаються на керівника Генеральної прокуратури. В березні 2016 року Мін'юст вимагає у Генпрокуратури інформацію про співробітників, які брали участь у кримінальних провадженнях проти активістів Євромайдану і, відповідно, підлягають люстрації, в тому числі і щодо сина голови СБУ, який вказаний процесуальному статусі прокурора у двох кримінальних провадженнях.
Однак, згідно із законом, люстрація поширюється тільки на тих прокурорів, які брали участь в процесах проти активістів, які згодом були звільнені від кримінальної або адміністративної відповідальності виключно на підставі закону "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб щодо подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" від 29 січня 2014 року і закону "Про недопущення переслідування і покарання осіб щодо подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" від 21 лютого 2014 року.
"Крім того повідомляємо, що Міністерство листом від 28.07.2015 зверталося до прокуратури міста Києва про надання інформації та матеріалів перевірки в відповідності з Законом щодо Грицака О. В. На запитувану інформацію листом від 18.08.2015 Міністерству повідомлено, що стосовно Грицака О. В. перевірка розпочата 11.03.2015 і на момент звернення перевірка не завершена. Станом на 24.10.2018 інформація про завершення перевірки Грицака О. В. в Міністерство не надходила", - сказано у відповіді Мін'юсту.
Як повідомлялося в розслідуванні журналістів Bihus.Info, син голови СБУ Василя Грицака прокурор Олег Грицак, який працював в Оболонському районному суді Києва, в 2014 році переслідував щонайменше трьох активістів Революції Гідності, однак, на відміну від своєї екс-очільниці Ілони Клюге, не отримав підозри і не був люстрований, а пізніше був призначений на посаду заступника прокурора Полтавської області.