Повідомляється, що Мін'юст найняв на роботу сімох голландських юристів з погодинною оплатою 310 євро/год. Всього сума угоди склала 375 980 тис. євро. Також до складу групи юристів увійдуть троє юристів з фірми "Сергій Козьяков і партнери", яким заплатять по 180 євро/год. Всього планується оплатити 120 годин роботи юристів української фірми за 21 тисячу євро.
Юридичні радники зобов'язані будуть супроводжувати справу в суді і, крім того, зберігати в таємниці інформацію про хід процесу.
Зазначимо, на сьогодні українська колекція "скіфського золота" зберігається в Амстердамському археологічному музей Алларда Пірсона.
Як повідомлялося раніше, Україна звернулася до Інтерполу з запитом про оголошення в розшук колекції "скіфського золота".
Експонати Кримських музеїв перебували в Амстердамі в період анексії Криму Росією. Після завершення виставки, нідерландська сторона відмовилася повернути експонати Національного музею історії України, мотивуючи це можливими претензіями з боку музеїв Криму.
Виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря" була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті на початку лютого 2014 року. Вона була сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. По закінченні виставки 31 серпня 2014 музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду.
23 січня 2015 року в Амстердамі почався судовий процес про повернення золота скіфів в Україну. Позиція України в процесі базується на тому, що музеї ніколи не були фактичними власниками експонатів і факт анексії Криму нічого не змінює.