"За останні чотири роки Російська Федерація створила на півострові самодостатню міжвідомчу групу, спроможну вести операції на північно-західному стратегічному напрямку. Це дає змогу Російській Федерації контролювати зону Чорного моря, проектувати нестабільність на східну частину Чорного моря, відповідно, контролювати повітряний простір і становити небезпеку для прибережних територій усього Чорноморського регіону", - розповів Петренко під час виступу на міжнародному форумі "Окупований півострів: 4 роки опору" у Києві.
У складі створеного країною-окупантом армійського корпусу є велика кількість бронетанкової техніки й особового складу. Так, станом на 2013 рік в Криму було близько 12 тисяч військовослужбовців Збройних сил Росії і не було жодного танку. Наразі на анексованому півострові кількість військових перевищує 31 тисячу, а кількість танків сягає 40 одиниць. Крім того, на півострові також є 583 бронетранспортери та 162 артилерійські системи.
За словами Петренка, за чотири роки до двох полків морської авіації, які були в Чорноморського флоту РФ, додалася змішана авіаційна дивізія. У її складі бомбардувальники, штурмовики та винищувачі. Загальна кількість військових літаків країни-агресора збільшилася з 22 одиниць до 113.
"У бойовий склад РФ введено бойові кораблі та підводні човни з крилатими ракетами морського базування "Калібр", ви всі бачили їх застосування щодо Сирії з акваторії Каспійського моря. Так от, наразі в Чорноморському флоті таких кораблів вісім, і вони сумарно можуть здійснити залп 52 одиницями крилатих ракет", - цитує заступника міністра "Укрінформ".
Дальність ураження цих ракет становить від 1500 до 2500 км.
Як писало раніше DT.UA, наразі загальна чисельність угруповань Збройних сил РФ в окупованому Криму становить близько 60 тисяч осіб, а в перспективі чисельність російських військовослужбовців на півострові може зрости до 100-120 тисяч.
При цьому, РФ створила і продовжує швидко нарощувати в Криму так звану "зону заборони доступу – A2AD, A2/AD" (англ. anti-access and area denial zone), тобто, захищену сферу, в яку війська противника не можуть потрапити без ризику зазнати неприйнятних втрат. Розміщені на півострові ракети комплексів "Іскандер", "Калібр" і "Бастіон", здатні нести ядерну бойову частину.
Детальніше про мілітаризацію Криму читайте в матеріалі Андрія Клименка, Юрія Смілянського, Тетяни Гучакової і Ольги Корбут "Крим: три роки окупації" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".