Міліція визнала свою нерішучість під час нападу на журналістів

Поділитися
Міліція визнала свою нерішучість під час нападу на журналістів Поки "спортсмени" нападали на журналістів, міліціонери стояли осторонь © facebook.com/sodel.vlad
Парламентський комітет зі свободи слова встановив факт бездіяльності міліції під час нападу на Сніцарчук і Соделя.

Парламентський комітет зі свободи слова заслухав звіт голови ГУ МВС України в Києві Валерія Коряка за фактом нападу на журналістів, що стався під час мітингів у столиці 18 травня.

Коряк визнав, що співробітники міліції "виявили нерішучість" під час інциденту.

"В даний час на відео зафіксовані всі співробітники, які виявили нерішучість", - сказав він, додавши, що зараз ведеться службове розслідування.

Коряк також визнав, що міліція не викликала постраждалій кореспондентці 5-го каналу Ользі Сніцарчук "швидку допомогу" під час інциденту.

За його словами, "швидка" була викликана комусь іншому, "тому, ймовірно, дезінформували міністра, який вирішив, що це зробила міліція". Як відомо, "швидку" Сніцарчук викликав її колега, фотограф з "Коммерсанта" Влад Содель.

За словами Коряка, 22 травня були затримані декілька підозрюваних, проте їхню кількість і імена він не уточнив, сказавши, що з ними працює слідство.

Окрім того, начальник київської міліції під час доповіді повторював, що Сніцарчук під час мітингу висловлювала свою громадянську позицію.

Втім, Сніцарчук заявила, що відразу надала пояснення міліції, що перебувала на мітингу як журналіст при виконанні професійних обов'язків, що зафіксовано у протоколах.

На це Коряк відповів, що йому неприємно слухати про такі дії співробітників, і після службового розслідування будуть зроблені висновки.

Під час засідання комітету також було показано відео нападу групи "спортсменів" на журналістів.

За результатами засідання комітет констатував, що нападники на журналістів порушили дві статті Кримінального кодексу - перешкоджання професійній діяльності та заподіяння тілесних ушкоджень. Комітет також встановив факт бездіяльності міліції.

За відповідне рішення проголосували 8 членів комітету, утрималася депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко (за її словами, через останній пункт про бездіяльність правоохоронних органів).

Нагадаємо, 18 травня на вулиці Велика Житомирська у Києві сталося зіткнення між прихильниками опозиції, які вийшли на акцію "Вставай, Україно!", і групою бритоголових молодих людей спортивної статури, які прийшли з "антифашистського" мітингу Партії регіонів.

Побачивши журналістів, які знімали те, що відбувається, "спортсмени" заподіяли їм тілесні ушкодження. Все це відбувалося неподалік від будівлі головного управління МВС в Києві у присутності співробітників міліції, які діяли до останнього моменту. !zn

Читайте також:

Журналісти знайшли фото "спостерігачів" за мітингом 18 травня - один схожий на Захарченка"

Міністр Захарченко, всупереч обіцянці, так і не зустрівся з журналістами

"Колега" Вадима Титушка зізнався, що спортсмени працювали на Партію регіонів

США засудили напад на журналістів у Києві та бездіяльність української міліції

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі