Станом на початок жовтня в Україні офіційно зареєстровані 1 276 біженців та 878 осіб, які потребують додаткового захисту.
Про це повідомила Державна міграційна служба у відповідь на запит Радіо Свобода.
Шукачі захисту приїздили до України з Афганістану, Нігерії, Росії, Сирії, Камеруну, Таджикистану, Сомалі, Демократичної Республіки Конго, Гани, Бангладешу, Узбекистану, Ємену, Гвінеї, Єгипту та Кот-д’Івуару.
Повідомляється, що станом на 1 березня 2019 року на обліку територіальних органів Державної міграційної служби перебували 1 799 біженців та 768 осіб, що потребують додаткового захисту.
Згідно з законодавством, біженець – це особа, яка не є громадянином України і внаслідок обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань перебуває за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися цим захистом внаслідок таких побоювань.
Особа, яка потребує додаткового захисту, не є біженцем відповідно до Конвенції про статус біженців 1951 року і Протоколу щодо статусу біженців 1967 року, але потребує захисту, оскільки змушена була прибути в Україну внаслідок загрози її життю, безпеці чи свободі в країні походження.
Кабінет міністрів України 29 вересня змінив правила в’їзду іноземців до України у період карантину, повідомили у Державній прикордонній службі. Таке рішення уряд ухвалив напередодні, під час позачергового засідання.
Також повідомлялося, що за час президентства Дональда Трампа США скоротили кількість дозволів на прийом біженців з 45 до 18 тисяч осіб. Державний департамент США запропонував у 2021 році зменшити кількість біженців ще до 15 тисяч.
Держдепартамент обґрунтував пропозицію "пріоритетним значенням безпеки і добробуту американців, особливо з огляду на пандемію COVID-19". У заяві також йдеться про збільшення гуманітарної допомоги, спрямованої на припинення конфліктів, "які стають двигуном потоку біженців".