Ми сподіваємося здивувати Росію у Керченській протоці - Клімкін

Поділитися
Ми сподіваємося здивувати Росію у Керченській протоці - Клімкін Міністр зазначив, що новий похід кораблів буде постійно моніторитися, у тому числі й іноземцями
Україна планує нарощувати власний військовий флот та широко залучати сили іноземних держав.

Новий похід українських військових кораблів через тимчасово контрольовану російськими окупантами Керченську протоку, який готує Україна, пройде під наглядом іноземних військових, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю "Цензор.НЕМАЄ", опублікованому 21 лютого.

"В Берліні відбулися наші консультації з німцями та французами щодо можливого формату моніторингової місії. Ми хочемо, щоб вона була постійна та ефективна... Зараз ми опрацьовуємо можливості моніторингу і з моря, і з повітря, і, вочевидь, з космосу. Ефективний моніторинг буде працювати, тільки коли скомбінувати ці методи", – розповів він.

Клімкін зазначив також, що Україна широко опрацьовує питання постійної та тривалої присутності військово-морських сил НАТО у Чорному морі.

"Тут є, звичайно, свої нюанси, пов'язані з конвенцією Монтре, але ми маємо ідеї, як це здійснити у рамках міжнародного права. Є ідеї щодо купівлі або лізингу військових кораблів, спільної роботи екіпажів. Так що всі опції ми обговорюємо. Я сподіваюся, що нам вдасться здивувати Росію", – запевнив він.

Міністр додав, що МЗС ретельно та непублічно проінструктує українських моряків на той випадок, якщо окупантам вдасться взяти їх у полон.

"Якщо це зараз прозвучить, то потім деякі речі вже будуть очікуваними, і РФ зможе підготуватися, чого мені, звичайно, не хотілося б. Але в будь-якому випадку це наша позиція – діяти відповідально на основі чіткої довіри та координації з нашими друзями", – підкреслив він.

Він поки не знає, які конкретно цивільні особи будуть присутні на борту кораблів-учасників походу, проте запевнив, що наполягає на максимально повному інформаційному висвітленні походу.

"Такі речі повинні робитися у повній координації з нашими друзями. Друге: вони повинні робитися з максимальним розголосом, щоб уникнути багатьох трюків з боку Росії. Третє: вони повинні робитися під відповідним міжнародним моніторингом. А от коли і – головне – як, я не скажу, оскільки тоді до багатьох речей Росія зможе підготуватися", – підсумував Він.

Відзначимо, у кінці листопада російські спецназівці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовців.

29 листопада всіх моряків етапували до Москви, в СІЗО "Лефортово" і "Матроська тиша", звинувативши у "незаконному перетині державного кордону РФ".

Як повідомлялося, Комітет постійних представників Європейського союзу узгодив продовження персональних санкцій ЄС проти Росії до вересня 2019 року. В Європейському союзі погодили нові санкції проти восьми росіян за атаку на Україну в районі Керченської протоки. Російських компаній у цьому списку санкцій немає. У Сенаті США презентували законопроект, покликаний покарати Росію за втручання в президентські вибори 2016 року і за агресію проти України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі