Але для певної їх частини можливість помитися може стати першим кроком до нормального життя в суспільстві - оточуючі не будуть їх сприймати вигнанцями і гидливо відвертатися.
Міський голова Андрій Садовий дав доручення департаменту гуманітарної політики і, зокрема, управлінню соціального захисту - облаштувати умови для щотижневого купання безпритульних у Львові, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
"На вулицях міста є така дещо нетипова ситуація, коли на лавках, особливо вранці, відпочивають люди, які не мають де мешкати. У нас є Центр на Кирилівській, і там ночує дуже багато людей. Але є й такі, які послугами Центру не користуються, і де вони ночують - невідомо. Та їхній зовнішній вигляд дещо відлякує львів'ян.
Тому я б хотів, щоб ви продумали можливість для цих людей регулярно - хоча б раз чи 2 рази на тиждень - відвідувати баню чи інші заклади, де вони могли б помитися, щоб бездомні були в адекватному вигляді. Можливо, хтось із приватного сектору долучиться", - зазначив міський голова.
Як пояснила заступниця мера з гуманітарних питань Галина Слічна, таку можливість департамент вже розглядає та напрацьовує відповідні управлінські рішення.
Проблема безпритульних - це біда всього світу, включаючи і благополучні розвинені країни.
Зокрема, проблема безпритульних у Великобританії набула характеру загальнонаціональної кризи, передає BBC, посилаючись на доповідь комітету британського парламенту.
За даними доповіді, у Великобританії дев'ять тисяч бездомних живуть на вулицях, а 78 тисяч сімей, які залишилися без даху над головою, розміщені в тимчасових притулках. Близько 120 тисяч дітей відносяться до тих, хто не має постійного житла.
Проблема бездомних в країні загострилася за останні сім років, наголошується в доповіді.
Кількість безпритульних у Великобританії, які живуть на вулицях, зросла на 134 відсотки з 2011 року, а кількість безпритульних у тимчасових притулках - на 63 відсотки.
Середня тривалість життя людей без даху над головою у Великобританії становить 47 років, а ймовірність стати жертвою злочину у бездомних в 17 разів вище, ніж у звичайних громадян.