Менше 10% українців знають про своє захворювання на гепатит С: МОЗ проводить місячник тестування

Поділитися
Менше 10% українців знають про своє захворювання на гепатит С: МОЗ проводить місячник тестування © 4mama
Протягом місяця українці можуть здати тест на визначення свого гепатит-статусу.

В Україні на сьогодні склалася критична ситуація з діагностики вірусних гепатитів та поширення цього захворювання. Центр громадського здоров'я МОЗ України проводить місячник тестування на вірусні гепатити. Протягом серпня українці можуть зробити у 8 лабораторіях тест на виявлення гепатиту по знижці, інформує прес-служба МОЗ.

За даними Центру громадського здоров'я, менше 10% хворих на вірусний гепатит С в нашій країні знають про свій діагноз. Що стосується вірусного гепатиту В, ця статистика ще більш критична: про свій статус знають тільки трохи більше 3% хворих. На початку 2021 р МОЗ затвердило нові стандарти медичної допомоги при вірусних гепатитах, згідно з якими українцям рекомендовано регулярно проходити скринінг на вірусні гепатити, так як кожен з нас постійно стикається з ризиками від контакту з кров'ю інших людей (навіть якщо не входить безпосередньо в певні групи ризику): стоматологічні процедури, манікюр і педикюр, різні хірургічні маніпуляції, татуаж і т. д.

Вірусний гепатит - важке захворювання печінки запального характеру, яке може мати серйозні ускладнення. Існує п'ять основних вірусів гепатиту, з якими пов'язана більшість випадків ураження печінки: А, В, С, D і Е. Найнебезпечнішими є віруси гепатиту В і С. Вони призводять до розвитку хронічного запалення, цирозу, раку печінки і є причиною 96% смертей, пов'язаних з вірусними гепатитами.

Тест на антитіла до антигенів вірусу гепатиту С покаже наявність гострого захворювання або стан реконвалесценції (одужання) після гепатиту С. Сумарний рівень антитіл (IgM та IgG) визначається приблизно з 4 тижні після інфікування і протягом всього періоду хвороби і реконвалесценції.

Тест на австралійський антиген, HBs-антиген, дозволить визначити як гострий, так і хронічний гепатит В, а також носійство вірусу цього типу. Антиген вірусу гепатиту В виявляється в сироватці крові пацієнта, що має гостру форму гепатиту, як правило, в останні 15 днів прихованої фази хвороби або протягом 1-6 місяців після прояву симптомів. Потім його рівень поступово зменшується і в нормі протягом дванадцяти тижнів повинен знизитися до нуля. Подальше виявлення HBs-антигену може свідчити про хронічну форму гепатиту.

Вірусні гепатити дуже підступні: як правило, вони не мають гострого перебігу і виражених симптомів. Більшість хворих дізнаються про те, що інфіковані, коли хвороба вже значно вплинула на печінку.

Для діагностики стану печінки також рекомендовано регулярно перевіряти такі показники як АЛТ (АлАТ, аланінамінотрансфераза), АСТ (АСТ, аспартатамінотрансфераза), ГГТ (гама-глутамілтранспептідаза), фосфатаза лужна, білірубіну (прямий і загальний), альбумін і загальний білок крові. Їх відхилення від норми може свідчити про ураження печінки, в тому числі про захворювання вірусним гепатитом.

Окрім пандемії COVID-19,  існують й інші хвороби, які несуть загрозу здоров’ю та життю відпочивальникам влітку.

ЦГЗ виокремило небезпечні захворювання, які можуть трапитися під час відпустки в Україні чи закордоном:

  •  гострі кишкові інфекції – за першу половину 2021 року в Україні вже зареєстрували 12,5 тис випадків ГКІ та 30 групових спалахів ГКІ. З них 14 спалахів встановленої та невстановленого походження, 10 спалахів ротавірусного ентериту, п’ять спалахів сальмонельозу та один спалах вірусного гепатиту А;
  • ботулізм – за майже півроку в Україні зареєстрували 43 випадки ботулізму, з них шестеро осіб загинуло. Імовірними харчовими продуктами, які призвели до захворювання, були в’ялена й солена прісноводна та морська риба (40%), м’ясні, рибні, овочеві, грибні консерви, інші м’ясні вироби;
  • отруєння грибами – постраждали 35 людей, зокрема,12 дітей (з них двоє померло);
  • кліщовий бореліоз або хвороба Лайма – одна з кліщових інфекцій, яка найчастіше трапляється в Україні;
  • екзотичні хвороби: малярія, лейшманіоз, гарячки (Чікунгунья, денге, Західного Нілу), холера.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі