У Центрі громадського здоров'я оприлюднили правила догляду за пацієнтом з легкою формою коронавирусу в домашніх умовах, повідомляє ЦГЗ в Facebook.
"Людям з легкими проявами захворювання лікар може рекомендувати залишатися вдома в самоізоляції. У цьому випадку необхідно дотримуватися таких правил", - йдеться в повідомленні.
Фахівці рекомендують розмістити пацієнта в добре провітрюваному приміщенні. Бажано, щоб за ним доглядала одна людина, яка не належить до осіб з ризиком появи ускладнень. Відвідувати пацієнта забороняється.Члени сім'ї або домогосподарства повинні знаходитися в окремій кімнаті чи підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Виняток - мами, що годують груддю. Їм належить носити медичну маску, коли знаходяться поруч з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд до контакту.
Варто обмежити рух пацієнта в місця загального користування. Людина, яка доглядає, повинна носити медичну маску, коли знаходиться в одній кімнаті з пацієнтом. Потрібно мити руки після будь-яких контактів з ним або його найближчим оточенням. Після миття рук з милом витирати їх необхідно одноразовими паперовими рушниками.
Рекомендується прикривати рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі їх відсутності чхати і кашляти в згин ліктя.
Також необхідно використовувати одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До і після зняття медичних рукавичок слід мити руки. Рукавички, маски та інші відходи після відходу за пацієнтом складати в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де знаходиться хворий, до їх утилізації.
Медики радять уникати обміну зубними щітками, предметами загального користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з миючим засобом. Викидати посуд не треба. Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезинфікуючим засобом.
Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендується температура 60-90 ° C і звичайні пральні порошки. Забруднена білизна заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.
Як відзначили в ЦГЗ, люди з симптомами хвороби повинні залишатися вдома до зникнення клінічних проявів і отримання негативного результату лабораторних досліджень. Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (лихоманка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), з ним слід звертатися як з підозрілим на інфікування SARS-CoV-2.
"У разі перших симптомів грипу негайно звертайтеся до сімейного лікаря. Діагноз '' коронавирусної інфекції 'підтверджується тільки лабораторними методами діагностики", - додали в ЦГЗ.
Протягом понеділка, 19 жовтня, в Україні виявили 5 469 нових випадків зараження коронавірусом. Всього з початку пандемії в країні коронавірусом захворіли 309 107 осіб. З початку пандемії 129 533 особи одужали (3 044 за добу), ще 5 786 померли від ускладнень (113 за добу).
Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація з захворюваністю коронавірусом почала погіршуватися. У деяких областях України лікарні перевантажені ковіднимі пацієнтами, МОЗ почав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.
Детальніше про те, що повинна зробити влада, а що - люди, читайте в матеріалі Алли Котляр «COVID-19: боротьба вручну» для читачів ZN.UA.