Медична допомога: чи прийме пацієнта сімейний лікар без військового квитка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Медична допомога: чи прийме пацієнта сімейний лікар без військового квитка © freepik/pressfoto
Роз'яснення дав експерт.

Через повномасштабне вторгнення Росії, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Юрист LCF Law Group, молодший лейтенант запасу, інструктор із надання домедичної допомоги в тактичних умовах Володимир Романчук в ексклюзивному коментарі для ZN.UA розповів, чи може сімейний лікар прийняти чоловіка без військового квитка.

Романчук пояснив, що для відвідування сімейного лікаря необхідно мати оформлену декларацію про вибір лікаря.

«Зокрема, пацієнт (його законний представник) реалізує своє право на вибір лікаря шляхом подання надавачу медичних послуг декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу (ч. 2 ст. 9 ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»)», – зазначив він.

За словами юриста, перелік документів для оформлення вищевказаної декларації включає:

  • ідентифікаційний код (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКПП та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  • документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України або свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 14-річного віку) або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, легалізований у встановленому законодавством порядку або посвідка на постійне проживання в Україні або посвідчення біженця або посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту);
  • законний представник пацієнта додатково подає документи, що посвідчують його особу та повноваження законного представника відповідно до законодавства України (п. 2 р. III «Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу», який затверджений Наказом МОЗ № 503 від 19.03.2018).

Романчук додав, що у період тимчасової відсутності лікаря, з яким укладено Декларацію,  пацієнт безоплатно отримує допомогу у іншого лікаря, визначеного керівником відповідного надавача первинної медичної допомоги, без подання нової Декларації.

«Пацієнт, який не обрав лікаря та перебуває у невідкладному стані, має право безоплатно отримати допомогу у державних і комунальних закладах охорони здоров’я. Вимоги до наявності військового квитка під час відвідування сімейного лікаря чинним законодавством не передбачені», – резюмував експерт.

Раніше керівник практики військового права ЮК «Приходько та партнери» Іван Колганов розповів, якими державними та іншими послугами не можна скористатися військовозобов'язаний без попереднього візиту в ТЦК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі