Мажорна відпустка відставного заступника генпрокурора Симоненка позбавила можливості держчиновниць бачити своїх дітей. Чи справедливо?

Поділитися
Мажорна відпустка відставного заступника генпрокурора Симоненка позбавила можливості держчиновниць бачити своїх дітей. Чи справедливо? Спілкування з мамою – лише через інтернет © unsplash/kellysikkema
Президент України Володимир Зеленський своїм указом (№27/2023) ухвалив рішення РНБО щодо виїзду чиновників за кордон. І рішення це заборона.

Тепер жоден держчиновник із переліку не зможе перетнути державний кордон із недержавною метою. Навіть якщо він – жінка, у якої дитина перебуває за кордоном.

Нагадаємо, приводом для такого жорсткого рішення РНБО та президента України стала, зокрема, новорічна відпустка колишнього заступника генерального прокурора України Олексія Симоненка.

Він поїхав із сім'єю відпочивати в іспанську Марбелью, всупереч забороні президента країни політикам та чиновникам відпочивати за кордоном під час війни.

Більше того, як з'ясував журналіст УП Михайло Ткач, перетинав кордон Симоненка автомобілем холдингу „Гранд готель“, який належить дружині дуже відомого львівського підприємця та депутата Григорія Козловського. Що цікаво, водій автомобіля також безперешкодно перетнув кордон.

Після приїзду Симоненка на тлі кадрових ротацій у рамках великого корупційного скандалу довелося написати заяву про відставку.

А 23 січня своїм указом президент Зеленський затвердив список чиновників, яким заборонено виїзд за кордон.

Він стосується:

  • членів Кабміну, перших заступників та заступників міністрів, керівників
  • центральних органів виконавчої влади, їх перших заступників та заступників,
  • керівника Офісу президента та його заступників, керівників інших
  • допоміжних органів та служб, утворених президентом, та їх заступників,
  • голови СБУ, його першого заступника та заступників,
  • голови та членів Нацради з телебачення та радіомовлення,
  • голови та членів Рахункової палати,
  • голови та членів ЦВК, голів та членів інших державних колегіальних органів,
  • секретаря РНБО, його перших заступників та заступників,
  • народних депутатів,
  • уповноваженого ВРУ та його представників,
  • голови Нацбанку, його першого заступника та заступників,
  • постпреда президента в Автономній республіці Крим та його заступників,
  • голів місцевих держадміністрацій, їх перших заступників та заступників,
  • суддів КСУ, суддів, прокурорів, керівників інших державних органів та їх заступників,
  • а також керівників структурних підрозділів держорганів,
  • працівників, заброньованих на період мобілізації та воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування.

До переліку невиїзних автоматично потрапили й чиновники, які, рятуючи своїх дітей від жахів війни, вивезли їх за кордон. Президентський указ став непереборною стіною між дітьми та їхніми матерями.

Співробітниця офісу омбудсмена України, засновниця правозахисного центру “Дія” Олександра Дворецька (вона не одна в такій ситуації) на своїй сторінці Фейсбук висловилася з цього приводу. Її маленький син перебуває у Німеччині. Нещодавно вона відвідувала його. Ось, що написала Дворецька щодо президентського указу, який став стіною між матерями та їхніми дітьми:

“Повертаюся від сина, який у Німеччині, під гучне рішення щодо заборони виїзду за межі України керівників структурних підрозділів на держслужбі.
Тобто обмеження стосуються і мене – керівника управління.

Наступну поїздку я планувала на день народження сина у квітні. Виходить, я маю звільнитися? Це якась нова реформа держслужби?

Не знаю, як це вирішать топ-чиновники, але неприємно, що за мажорні перепустки та корупційні відпустки в Іспанії відповідаю я.

А я з ранку проїхала 2 години до Берліна, ще 10 годин поїздом до Пшемишля, чекаю 3 години та ще 11 годин поїзда до Києва, і так в обидві сторони у зароблену відпустку, щоб побачити дитину хоч на 3 дні.
Бо, як складно бачити сина лише на екрані телефону. І як складно організувати йому побут та безпеку у Києві та роботу собі одночасно”.

Мами мають хоч інколи обіймати своїх дітей, адже діти, відірвані від батьків, живуть лише одним — очікуванням. Але вийшло, що жінки-держслужбовці, які підпадають під дію президентського указу, змушені будуть звільнятися, оскільки апріорі зроблять вибір на користь дітей.

Більше того, автоматично виникне інша проблема – зі штатами державних установ і служб.

Затверджене указом президента рішення РНБО явно потребує коректив, які враховують, що жінки – співробітниці держустанов, ще й матері.

Нагадаємо, 23 січня у своєму вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський заявив наступне: "Це стосується всіх посадових осіб центральної влади, різних інших рівнів місцевої влади. Це стосується правоохоронців, народних обранців, прокурорів та всіх тих, хто має працювати на державу та державі "Хочуть відпочивати зараз - відпочиватимуть поза державною службою. За кордон їздити на відпочинок або з якоюсь іншою недержавною метою посадовцям більше не вдасться".

Наступного дня рішення РНБО вже було ухвалено.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі