З липня майже 95000 жителів Києва залишилися без пільг на оплату житлово-комунальних послуг після введення нового порядку їх нарахування, про це повідомив директор Департаменту соціальної політики КМДА, депутат Київради Юрій Крикунов.
"26 категорій пільговиків постанова не торкнеться, а 25 категорій потраплять під дію нового порядку нарахування пільг. Для цих 25 категорій, однією з найбільших з яких є діти війни, пільга тепер буде нараховуватися в залежності від рівня доходу на одного члена сім'ї, який зареєстрований в даному приміщенні. Таким чином, якщо дохід на одного члена сім'ї не перевищує поріг в 1 710 тис. грн, то цей пільговик продовжує користуватися пільгами, які були в нього до того, як набув чинності новий порядок. Якщо рівень одержуваного доходу вище порогу, то пільга застосовуватися не буде", - пояснив він.
Він підкреслив, що це не питання міста - "рішення було прийнято депутатами Верховної Ради, а уряд на виконання цього рішення прийняв відповідну постанову". У Києві, за даними КМДА, дія нового порядку застосування пільг торкнеться орієнтовно 230 тисяч пільговиків та членів їх сімей.
"За нашими оцінками, орієнтовно 90 тисяч пільговиків продовжують користуватися пільгою, оскільки їх рівень нижче 1710 грн. Приблизно 95 тисяч втратять право на користування пільгою і 45 тисяч (найчастіше це сім'ї, де є працюючі пенсіонери або де є люди працездатного віку, але ми не повинні їх довідок про доходи) - ми не можемо чітко сказати, що буде в цих 45 тисяч сімей", - сказав керівник профільного департаменту КМДА.
Крикунов повідомив, що всім пільговим категоріям, яких стосується новий порядок, районні управління соціального захисту населення розіслали листи, в яких зазначається, що пільга зберігається, або повідомляється, що пільга більше не застосовується і вона скасована. За його словами, платіжки за липень вже зроблені з урахуванням нового порядку надання пільг.
"Ті громадяни, які знають, що їх рівень доходу нижче 1710 грн, але отримали повідомлення, що пільга скасована, повинні звернутися до райуправління соцзахисту і довести, що їх рівень нижче порогу. У такому разі пільга буде повернута", - зазначив Експерт.
У разі, якщо пільги не повинно бути, додав він, громадянам допоможуть оформити субсидію.
Крикунов повідомив, що київська влада для підтримки малозабезпечених жителів столиці вирішила допомагати виплатами одноразової матеріальної допомоги.
За підрахунками КМДА, в середньому одна сім'я, один пільговик, які тепер позбавлені пільги, втрачатиме близько 100 грн на місяць.
Міська влада передбачає здійснити в цьому році сім адресних разових матеріальних виплат. Крикунов зазначив, у тому числі виплати з нагоди Дня Незалежності, якими охоплять 365 тисяч киян пільгових категорій і видадуть їм допомогу в сумі від 100 до 350 грн.
"Це вже в цьому році третя така велика виплата. Ще їх буде принаймні дві великі - до річниці закінчення Другої світової війни і до Дня літніх людей. І будуть дещо менше виплати до Дня захисника України. Але по кожній з цих виплат кожен одержувач буде отримувати від 100 і більше гривень. І таких виплат, повторюся, за рік буде сім", -підкреслив він.
Загальна сума на ці виплати, закладена в бюджеті міста - 230 млн грн.
Повідомлялося, що кожен п'ятий пільговик втратить свої привілеї через занадто високих доходів. Новий механізм надання пільг поширюється на оплату за користування житлом, комунальні послуги, паливо, скраплений газ, телефон.
Як писало ZN.UA, в Україні від 17 млрд до 25 млрд грн державної допомоги виділяється людям, які в принципі не відносяться до незаможним і претендувати на пільги не можуть. Тому після усунення неефективних пільг уряд планує перейти до адресної допомоги та монетизованим пільг.