З 2019 року Міністерство охорони здоров'я запроваджує єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ), який міститиме чотири компоненти: іспит КРОК (такий студенти здавали й досі), тест з англійської мови професійного спрямування, міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) і практичний іспит – так званий ОСК(П)І.
Про це в статті для DT.UA пишуть Олександр Лінчевський,заступник міністра охорони здоров'я, та Інна Совсун, віце-президент Київської школи економіки, радник міністра охорони здоров'я. За їхніми словами, ЄДКІ буде складатися з двох етапів: перший етап буде проводитися на третьому курсі (КРОК-1, англійська мова та IFOM (базові медичні знання)), другий – залежно від спеціальності – п'ятому або шостому курсах (КРОК-2, IFOM (клінічні дисципліни).
Найбільшою новацією, на думку представників МОЗ, є додавання міжнародного іспиту з основ медицини, що готується та проводиться комітетом міжнародних експертів під егідою Національної ради медичних екзаменаторів США й застосовується в тому чи іншому вигляді в багатьох країнах світу.
"Спеціально розроблені клінічні завдання IFOM перевіряють знання з діагностики та лікування, базовані на сучасній доказовій медицині, найновіших методах та підходах до лікування. Для підготовки до такого іспиту університетам потрібно буде переорієнтувати навчальні програми з тим, щоб вони дозволяли студентам отримати найновіші та найактуальніші знання. Важливо відзначити, що йдеться не про знання детальних протоколів лікування інших країн, а про наукове медичне знання, котре є міжнародним за своєю природою - адже більшість проблем пацієнтів і лікарів є однаковими і в Європі, і в Азії, і в Америці. Окрім того, ця компонента ЄДКІ нівелює всі можливі корупційні ризики, адже тести пишуться поза межами України, перекладаються на українську за кордоном і перевіряються міжнародними експертами", - наголошують автори. -При цьому залишається і український іспит КРОК, котрий близький за природою до IFOM. У перспективі можна буде повернутись до національних іспитів, а міжнародний використовувати лише для моніторингу".
Детальніше про нововведення у медичній освіті читайте у матеріалі Олександра Лінчевського та Інни Совсун "Реформа медичної освіти - це критично важливо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".