Маріуполь розглядає можливість покупки ізраїльської системи ПРО "Залізний купол" – Jerusalem Post

Поділитися
Маріуполь розглядає можливість покупки ізраїльської системи ПРО © Amir Cohen/Reuters
Заступник мера хоче, щоб система захищала міський аеропорт.

Влада Маріуполя заявила про те, що розглядає можливість придбання протиракетної системи "Залізний купол" в Ізраїлі для захисту міського аеропорту, пише газета The Jerusalem Post.

Аеропорт міста розташований неподалік від кордону з Росією. Його закрили з початку бойових дій на сході. Але з затишшям в бойових діях міська влада хоче знову відкрити аеропорт, щоб перебудувати промислове портове місто, розташоване на березі Азовського моря.

Зазначимо, що місяць тому міністр оборони України вже говорив про те, що відомство розглядає можливість покупки цієї системи ПРО.

Заступник мера міста Сергій Захаров сказав в інтерв'ю місцевим сайту, що відновлення роботи аеропорту, а також сучасна інфраструктура для захисту аеропорту і навколишнього неба - два основних пункти, які необхідні для відновлення роботи аеропорту.

Вказуючи на ізраїльський аеропорт Бен-Гуріон, він сказав, що польоти дозволені, попри те, що аеропорт розташований "в 8 км від буферних зон". Аеропорт Маріуполя знаходиться ще далі від буферної зони, встановленої Міністерством оборони України.

"Для безпеки використовують тактичну захисну систему Залізний купол. Таку практику можемо перейняти й ми. У нас вже є напрацювання в цій площині, і ми усвідомлюємо, які кроки необхідно зробити", - сказав Захаров.

Заступник мера повідомив, що вартість придбання системи "становить близько 50 мільйонів євро" і що місто вже зв'язалося з ізраїльською охоронною компанією, яка направить делегацію в кінці червня.

Міністерство оборони Ізраїлю і компанія Rafael Advanced Systems, основний підрядник "Залізного купола", не відповіли на запит про коментар.

Радар MMR розроблений компанією ELTA, дочірньою компанією Ізраїльської аерокосмічної промисловості (IAI), а система управління і контролю розроблена компанією mPrest.

Після тривалого процесу розробки і при фінансовій допомозі США "Залізний купол" став до ладу в квітні 2011 року, а його перша батарея була розміщена поблизу південного ізраїльського міста Беер-Шева. Всього через кілька днів він здійснив своє перше перехоплення ракети "Град", випущеної з сектора Газа в напрямку південної частини Ізраїлю. На сьогодні "Залізний купол" успішно здійснив понад 2 400 перехоплень.

Система "Залізний купол" використовувалася під час двох військових операцій проти терористичних угруповань в прибережному анклаві, керованому ХАМАС, і під час спалахів насильства на кордоні Гази в останні роки.

Система також перехопила 90% з більш як 4 000 ракет і снарядів, випущених ХАМАС і палестинським Ісламським джихадом під час недавньої операції "Хранитель стін". Ракети, випущені в бік Ізраїлю з Сирії, також були перехоплені системою.

Скільки Ізраїль платить за "Залізний купол"? 

За даними DW, один постріл цієї системи коштує 66 тисяч євро. Через таку вартість Ізраїль з допомогою "Залізного купола" перехоплює не усі постріли ворогів, а лише ті, що спрямовані на густонаселені райони. 

Виробники стверджують, що така система оборони є ефективною на 90%. Її було винайдено на ізраїльському підприємстві з допомогою фінансової підтримки США. Наразі країна вже придбала кілька зразків для своєї армії. 

Як працює ізраїльська система ПРО?

Завдання "Залізного купола" - захист країни від балістичних, крилатих ракет, снарядів та повітряних загроз інших видів. Бетереї цієї протиракетної системи складаються з ракет-перехоплювачів, радарів, а також систем управління. Останні займаються аналізом того, куди може влучити ворожий снаряд, йдеться в матеріалі ВВС.

Радіолокаційна технологія повинна визначити потенційно небезпечні ракети - тобто ті, які можуть влучити в житловий сектор. Згодом система має визначитися, які з них варто перехопити. Самі перехоплювачі запускаються вгору з мобільних або стаціонарних станцій. Після цього вони розривають ворожі ракети у повітрі.

За минулий рік держпідприємства Міністерства оборони отримали чистих збитків на суму 21,7 мільйона гривень. А за останні чотири роки державні компанії Міноборони також звітували тільки про збитки. Так, в 2017 році загальний чистий збиток всіх підприємств склав 22,4 млн грн. Фінансові показники 2018 року завершилися зі збитками на суму 8,2 млн грн. Пік перевищення витрат над доходами припав на 2019 рік, де сума збитків склала 38,7 млн грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі