Керівництво авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" звинуватило Національне антикорупційне бюро (НАБУ) у перевищенні законних повноважень і заявило про готовність оскаржити їх дії згідно з чинним законодавством України.
Як наголошується в заяві, оприлюдненій прес-службою компанії, метою обшуку була інформація, яка не стосується справи, вказаної в Ухвалі суду.
"Враховуючи численні порушення, що були допущені детективами НАБУ, авіакомпанія МАУ, користуючись своїми законними правами, буде оскаржувати дії НАБУ відповідно до чинного законодавства України, та вважає, що зазначений орган повинен займатися очищенням влади та боротьбою із корупцією в країні, а не бути знаряддям в конкурентній боротьбі різних суб'єктів господарювання, що само по собі вже може свідчити про факт корупції", - зазначено в повідомленні.
У компанії заявили, що вимогу щодо надання копій документів бухгалтерської та фінансової звітності, подана НАБУ в травні, було підготовлено з численними порушеннями процесуального законодавства України. Після відмови надати документи, співробітники НАБУ, однак, вирішили звернутися до суду, який задовольнив вимогу бюро лише частково.
"заходи, що були застосовані детективами НАБУ під час обшуку приміщень МАУ, у тому числі, вилучення великого обсягу документів і інформації, є неспівставними та неадекватними до мети, зазначеної в Ухвалі суду, яка була підставою для проведення обшуку. Реальною метою зазначеного заходу, на думку МАУ, є отримання доступу до інформації, яка не стосується справи, зазначеної в Ухвалі", - стверджують в МАУ.
Сам обшук, за словами представників компанії, був проведений з численними порушеннями. Виїмка документів проводилася в примусовому порядку, незважаючи на пропозиції співробітників передати їх добровільно.
Нагадаємо, детективи НАБУ в ході обшуків в МАУ вилучили документи про борги авіакомпанії перед державою. Обшук почався в першій половині дня 14 червня і тривав до 4:00 15 червня. Причиною обшуку стала відмова авіакомпанії добровільно надати необхідні матеріали за запитом НАБУ з кінця квітня.
МАУ вже тривалий час намагаються позбавити монополії, що має змусити компанії думати не лише про прибуток за рахунок монопольного свавілля, але і про перегляд цінової політики і поліпшення сервісу.
Подробнее щодо сервісу і цін МАУ, а також процесу позбавлення компанії монополії читайте в статті Андрія Капустіна "Монопольні крила Батьківщини, або Майстер-клас по приниженню за наші гроші" у випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".