Масштабна пожежа на Поліссі: екологи оцінюють збитки в 1,6 млрд гривень

Фото
Поділитися
За багато років ця пожежа стала найбільшим загорянням у дикій природі України та Білорусі.

У Рівненській області рятувальники спільно з лісниками, правоохоронцями та місцевими жителями продовжують ліквідовувати осередки пожеж у лісах Рокитнівського, Дубровицького та Березнівського районів, повідомляє прес-служба ДСНС. Екологи оцінюють збитки від масштабного загоряння в регіоні у 1,6 млрд гривень.

Станом на сьогоднішній ранок, осередки загорання сухої трави, чагарників та підстилки в лісових масивах поблизу сіл: Старе Село, Глинне, Буда, Дроздинь, Карпилівка Рокитнівського району, села Будимля Дубровицького району та села Хотинь Березнівського району локалізовані та ліквідовані.

У Рокитнівському районі працюють представники Головного управління ДСНС області, органів влади, лісової охорони, поліції та ДПСУ. Вказується, що ситуація з пожежами цілодобово моніториться, за допомогою дрону проводять аеророзвідку місцевості. На кордоні з Білоруссю з метою недопущення пожежі на українську територію чергує 14 одиниць техніки ДСНС та 70 рятувальників.

За даними відомства, сьогодні о 12:00 поблизу села Дроздинь виникла лісова пожежа на площі 0,3 га, що перекинулася з лісового масиву Білорусі. Станом на 16:27 пожежу було ліквідовано.

Організація "Екологія Право Людина" повідомила, що дійсна площа пожежі на півночі Рівненщини, що триває вже третю добу становить понад 160 тисяч гектарів. Загальну площу пожежі екологи змогли вирахувати, використовуючи матеріали "теплових" космічних знімків супутників NASA, які кожні три години збирають відомості про загоряння на всій планеті. Вказується, що за багато років пожежа є найбільшим загорянням у дикій природі України та Білорусі.

За даними екологів, пожежа має щонайменше три самостійних загоряння, які поширюються болотними масивами Полісся. Більша частина є землями лісового фонду, і майже вся – природоохоронними територіями національного та міжнародного значення. З боку України це – Рівненський природний заповідник, Білорусі – заказник республіканського значення Ольманські болота, що вважається одним з найцінніших природних боліт у басейні річки Прип'ять.

Вказується також, що перше загоряння зафіксували супутники NASA – Terra i Aqua біля 11:30 22 квітня на території приватних городів сіл Заболоття і Березове Рокитнівського району Рівненської області. Загальна сума збитків, не рахуючи вартості робіт з відновлення, складе приблизно 1,6 млрд гривень, зазначають в організації.

Рятувальники застерігають українців від спалення сухостою.

Нещодавно у ландшафтному парку в Чернігівській області також загорілися очерет і лісова підстилка. Для ліквідації загоряння в небо підняли пожежну авіацію. На території парку було виявлено займання очерету на трьох ділянках і лісової підстилки на площі 40 га.

У зв'язку з потеплінням та поривами вітру вогонь швидко поширюється на великі площі, призводячи до масштабних пожеж та трагічних наслідків. Забороняється: спалювати суху траву та сміття, кидати незагашений сірник або окурок, залишати без нагляду незагашене багаття.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі