Два роки триває епідемія кору, але час для масової вакцинації, яку чиновники називають спецоперацією, вибрали саме зараз. Епідеміологи, інфекціоністи, педіатри прекрасно знають правило: масові щеплення, коли зростає захворюваність на грип та ГРВІ, проводити категорично не можна. Коли починалася серйозна епідемія грипу, навіть зупиняли планові вакцинації, переносили їх на інший час. Ці правила важливі для забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя в країні.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказала Ольга Голубовська, доктор медичних наук, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медуніверситету, професор. За її словами, велике значення мають два моменти. Якщо дитина заразиться на грип в поствакцинальний період (який триває місяць), вона буде схильною до ризику тяжкого перебігу захворювання.
"У зв'язку із зростанням респіраторних захворювань, не будуть досягнуті цілі вакцинації. Заради чого її проводять? Щоб формувався масовий імунітет. В умовах епідемії грипу не кожен дитячий організм зможе виробити захисні антитіла в достатній кількості, тому домогтися поставленої мети в таких умовах неможливо. Турбуються не тільки батьки, але і лікарі, яким доведеться відповідати за все це. Індивідуальний підхід до дитини ніхто не відміняв. Треба враховувати стан самої дитини, дізнатися, яка ситуація вдома, може, хтось із рідних вже захворів тощо, потрібно отримати згоду батьків, відповісти на їх питання, провести вибіркові серологічні дослідження, - зазначає професор. - Але масова кампанія не передбачає індивідуального підходу. А якщо хтось із фахівців починає аналізувати ситуацію, ставити запитання, його відразу звинувачують у антивакцинальних настроїв. І все, ніякого діалогу не буде".
Детальніше про протидію грипу читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Ольга Голубовська: "Грип не буде чекати, поки сімейний лікар на третій день прийме хворого і вирішить, куди його спрямувати"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".