Адвокати встановили місцезнаходження практично всіх кримських татар, яких затримали в кінці березня і вивезли в російський Ростов-на-Дону, повідомила громадська група "Кримська солідарність". Координатором адвокатської групи став захисник Едем Семедляєв. Всі активісти вважають, що їх затримали через національність і релігію, яку вони сповідують.
"Не дивлячись на короткий термін, нам вдалося сформувати команду захисту 23 кримських татар кримських мусульман, які були заарештовані 27 березня і 29 березня були перевезені в м. Ростов-на-Дону. За допомогою консула України в Ростові-на-Дону і ОНК Ростовської області встановили місцезнаходження кожного ", - повідомив Семедляєв.
Він додав, що на даний момент невідоме місцезнаходження тільки одного кримськотатарського активіста Едема Яячікова. Дружина кримського татарина подала заяву про викрадення чоловіка.
"Всіма адвокатами оскаржено запобіжний захід і подані ряд скарг ґрунтуючись на IV Женевську конвенцію від 1949 року. На цьому тижні мені та адвокату Лілі Гемеджі вдалося відвідати своїх підзахисних Ремзі Бекырова і Руслана Сулейманова, які знаходяться в СІЗО-4 м. Ростова-на-Дону . Наступного тижня інші адвокати намагатимуться потрапити до решти", - розповів адвокат.
За словами Семедляєва, затримані активісти вважають, що їх переслідують за національною і релігійною ознакою, а також не визнають звинувачення російської сторони і готові відстоювати свою позицію.
Як повідомлялося, у одного із затриманих кримськотатарських активістів Ремзі Бекірова, по прибуттю в слідчий ізолятор Ростова-на-Дону зафіксували побої.
Нагадаємо, 27 березня співробітники ФСБ РФ і Росгвардії прийшли з обшуками в будинки 25 кримських татар в анексованому Криму. Велика частина обшуків проводилася в Сімферополі, в рамках сфабрикованої "справи Хізб ут-Тахрір". В результаті обшуків затримали 20 осіб. Вранці 28 березня у російському Ростові-на-Дону затримали ще трьох, членів правозахисної групи "Кримська солідарність". Усіх затриманих заарештували до 15 травня. Їм інкримінують створення терористичної організації та участь у ній.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що ніяких поліпшень на окупованому півострові не сталося. Детальніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".