Колишньому депутату Миколі Мартиненку пред'явлено офіційне звинувачення в Швейцарії по справі у відмиванні 2,8 млн євро через швейцарську фінансову систему. Мартиненко фігурує в справі з ще одним неназваним наслідком українцем.
Генеральна прокуратура Швейцарії звинувачує Мартиненка у відмиванні грошей при обтяжуючих обставинах. Зокрема, в обвинувальному висновку стверджується, що "обвинувачений у складі злочинної групи перешкодив конфіскації незаконно отриманих активів на суму близько 2,8 млн. євро, використовуючи кошти, що знаходились на рахунках у швейцарських банках, для здійснення покупок та інвестицій в Швейцарії і за кордоном".
Передбачається, що Микола Мартиненко організував відкриття цих рахунків у рамках підготовки до відмивання грошей. Спочатку він доручив своїм обвинуваченим створити офшорну компанію в Республіці Панама. Директорами компанії виступали різні панамські громадяни. За дорученням Мартиненка вони приступили до відкриття банківських рахунків у Швейцарії від імені офшорної компанії, вказавши Мартиненка в формі, А в якості бенефіціарного власника депонованих активів.
Передбачається, що ці активи були отримані за рахунок злочинів, скоєних в Україні та Чеській Республіці. Передбачається, що комісійні платежі були незаконно вироблені SKODA JS, чеським постачальником компонентів для атомних електростанцій. Вважається, що Skoda JS виплатила комісію на банківські рахунки, раніше відкриті в Швейцарії офшорною компанією Миколи Мартиненка, в обмін на укладення контрактів на поставку комплектуючих для НАЕК "Енергоатом", державного оператора атомних електростанцій в Україні.
В Україні у травні минулого року САП скерувала до суд справу Миколи Мартиненка і групи осіб. Їм інкримінують ч. 5 статті 191, ч. 3 статті 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч. 1 статті 255 (створення злочинної організації) КК України.
Мартиненка звинувачують у заволодінні коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів на постачання чеського обладнання на загальну суму 6,7 млн євро. І заволодінні коштами ДП "СхідГЗК" у розмірі 17,28 млн доларів шляхом купівлі-продажу уранового концентрату через австрійську компанію-посередника (так звану "прокладку").
21 червня суд повернув САП справу Миколи Мартиненка й інших осіб, підозрюваних у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом, для усунення недоліків.