"Принцип обміну заручниками "всіх на всіх" Україна підтримує. Але що виходить: обмінялися списками. Ми передали "туди" за відповідною процедурою за участю ОБСЄ і Міжнародного Червоного хреста (МКК) докладний список на 107 осіб, про яких ми точно знаємо, що вони живі і навіть знаємо, де вони там знаходяться. Але нам через деякий час з тієї сторони відповідають, що "вони" встановили лише 27 осіб. А про інших наших 80 осіб нічого не знають і вони їх не знайшли. Одного разу до таких незнайдених навіть потрапили двоє наших військових, яких офіційно відвідав представник ОБСЄ пан Т. Фріш. На мій погляд, це може бути пов'язано тільки з одним. Більшість з цих 80 наших могли бути піддані тортурам важким, і сліди цих тортур відразу ж видно. А це Гаага. Інших причин я не бачу", - написав Марчук в Facebook.
Серед інших особливостей обмінного процесу полоненими Марчук назвав те, що ОРДЛО в свої списки на обмін включало осіб, обвинувачених або засуджених за вчинення особливо тяжких злочинів, які не мали відношення до війни в Донбасі.
"Україна "за" принцип обміну "всіх на всіх", але якщо це буде чесно і за активної участі міжнародних гуманітарних інституцій", - написав політик.
Найближче засідання Трехстороней контактної групи відбудеться 5 червня у зв'язку зі зміною переговорної групи.
Відзначимо, за даними СБУ, з початку бойових дій в Донбасі звільнені близько трьох тисяч осіб.
Україна направила Росії 13 пропозицій з обміну українських в'язнів, яких утримують в РФ і на окупованих територіях, на громадян РФ, яких засудили в Українській державі за злочини проти суверенітету і цілісності країни. Росія жодного разу не відповіла.
Останній масштабний обмін утримуваними особами відбувся 27 грудня 2017 року на КПВВ "Майорське". З полону угруповань ОРДЛО були звільнені 73 українця в обмін на 233 бойовиків, і помилуваних засуджених в Україні.