Інститут дослідження війни, який днями прокоментував заклики Москви до переговорів, в сьогоднішньому звіті поділився мапами бойових дій на фронті, які ми опублікуємо нижче. А такими були ключові висновки щодо ситуації за останню добу:
- Темпи російських операцій навколо Бахмута залишаються помітно низькими, їх зниження може сприяти подальшим обмеженим і локалізованим контратакам українських сил.
- Війська РФ здійснили обмежені наземні атаки на північний схід від Куп’янська та вздовж лінії Сватове-Кремінна і не проводили операції в районі Кремінної.
- Також вели обмежені наступальні дії на ділянці Авдіївка – Донецьк.
Основне зусилля – Східна Україна
Зокрема захоплення решти Луганської області та просування на захід до східної Харківської області та оточення північної частини Донецької області. Мета Росії: захоплення решти Луганської області та просування на захід до східної Харківської та північної Донецької областей.
Російські війська здійснили обмежені наземні атаки на північний схід від Куп’янська та вздовж лінії Сватове-Кремінна 28 травня. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели безуспішні наступальні операції поблизу Масютівки (13 км на північний схід від Куп’янська) і не проводили операції в районі Кремінної.
Український військовослужбовець, який служить поблизу Кремінної, повідомив, що російські війська регулярно проводять невдалі наземні атаки та обстрілюють українські позиції поблизу Кремінної. Російський агрегатор новин стверджував, що російські війська просунулися на південний схід від Білогорівки (10 км на південь від Кремміна), тоді як військові оглядачі стверджували, що російські війська проводили невдалі операції поблизу населеного пункту. ISW не бачив візуального підтвердження просування Росії поблизу Білогорівки.
В той час як військовий оглядач стверджував, що російські війська проводили невдалі операції поблизу населеного пункту. ISW не бачила візуального підтвердження просування Росії поблизу Білогорівки. тоді як мілблогер стверджував, що російські війська проводили невдалі операції поблизу населеного пункту.ISW не бачила візуального підтвердження просування Росії поблизу Білогорівки.
28 травня російські війська продовжували обмежені наступальні дії на ділянці фронту Авдіївка-Донецьк. Генштаб України повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Сіверного (6 км на захід від Авдіївки), Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки) та Мар’їнки (27 км). на південний захід від Авдіївки). Російський мілблогер стверджував, що російські війська відновили втрачені позиції на південь від Первомайського, але зазнали при цьому втрат.[43] Мілблогер стверджує, що позиційні бої точилися біля Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки). «Народне ополчення «ДНР» 28 травня опублікувало кадри, на яких видно, як підрозділи 87-го полку «ДНР» у невстановлений день відбивають контратаку українських військ на підступах до Авдіївки.
28 травня російські війська не проводили підтверджених наземних атак на заході Донецької області.
Південна вісь. Мета Росії: утримувати позиції на передовій та охороняти тилові райони від українських ударів
Російське джерело стверджувало, що українські сили здійснили невдалий рейд через річку Дніпро 28 травня. Російський мілблогер стверджував, що російські сили виявили та обстріляли українські сили, коли ті готувалися перетнути річку Дніпро біля Антонівського мосту. Цей звіт узгоджується зі звітами про періодичні українські рейди через Дніпро.
28 травня російські війська продовжували обстріли районів на півдні України. Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що українські війська збили два безпілотники «Шахед» над Миколаївською та Дніпропетровською областями та завдали удару плануючими бомбами по Бериславу Херсонської області. Генштаб України повідомив, що російські війська завдали авіаударів по Червоному Запорізької області та Зміївці Херсонської області. Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що російські артилерійські підрозділи здійснили 70 вогневих ударів по місту Херсону та його околицям.