Маніпулятивний акаунт: як не піддатися на провокації та виявити його у Facebook

Поділитися
Маніпулятивний акаунт: як не піддатися на провокації та виявити його у Facebook © unsplash/ahskeed
Такі акаунти мають деякі характерні особливості.  

На інформаційному фронті точиться боротьба, яка часто виходить у соціальні мережі. Щоб не натрапити на фейки, необхідно вміти розрізняти типові маніпуляції, до яких вдавається ворог. Фахівці Центру національного спротиву (ЦНС) розповіли, як розпізнати маніпулятивний акаунт у Facebook.

Як розпізнати маніпулятивний профіль у Facebook

Фахівці зазначили, що для розпізнавання неавтентичної поведінки на сторінках профілів та спільнот у Facebook, необхідно звертати увагу на залученість аудиторії та співвідношення вподобань і підписок.

Також треба звертати увагу на наповненість сторінки.

«Багато фейкових сторінок у Facebook не мають додаткової інформації, адже неавтентичні профілі не витрачають стільки часу для створення правдоподібної сторінки», – пояснили у ЦНС.

Щоб уважно перевірити сторінку у Facebook рекомендовано звертати увагу на наступні розділи:

  • Інформація – один з найважливіших розділів у соціальних мережах. Ця частина має важливі дані, які допоможуть у подальшому аналізі сторінки: контактні дані, опис сторінки або профілю, інші соцмережі, кількість підписок, кількість вподобань, відгуки на сторінку, посилання на інші вебсайт та додаткова інформація про сторінку.
  • Розділи Фотографій та Відео – вони можуть надати додаткову інформацію в аналізі, адже деякі сторінки або спільноти дозволяють своїм користувачам публікувати фотографії на сторінці. У такий спосіб аналітик може ретельно перевірити фотографії та знайти потрібні йому зв’язки й інформацію для остаточного висновку.
  • Спільноти – на публічних сторінках Facebook іноді можна знайти розділ зі спільнотою. Цей розділ може надати більше інформації про аналізовану мережу, а також розуміння, чи є на цій сторінці бот-активність. Наприклад, спільнота може мати сотні тисяч підписників, але тільки 100-200 реакцій на публікації на сторінці – це показник активності ботів.
  • Інше – у Facebook користувачі або адміністратори самі вирішують, які додаткові розділи матиме їхня сторінка. Під час аналізу потрібно ретельно переглядати інші розділи, які можуть містити інформацію про інтереси спільноти та що може обговорювати неї. Наприклад, у декількох неавтентичних сторінок Facebook може знаходитись розділ з YouTube.

Раніше ми писали, яких правил інформаційної гігієни слід дотримуватися родичам зниклих безвісти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі