Голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру, який є одним із головних фігурантів справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк, дозволили пересуватися в межах області та попередньо не попереджати про це слідство, передає "Українська правда". Раніше Мангер без дозволу не міг покидати Херсон.
При цьому в п'ятницю, 31 травня, Мангеру продовжили запобіжний захід до 1 липня. У нього забрали закордоні паспорти, але залишили електронний браслет. Виїжджати за межі Херсонської області Мангер може лише з дозволу правоохоронців.
До сьогоднішнього дня голова Херсонської ОДА мав також попереджати про свої переміщення у межах області.
За словами адвоката підозрюваного Андрія Мурашкіна, необхідність розширити межі вільного пересування пов'язана із необхідністю виконання обов'язків голови облради.
Раніше Мангер заявив про те, що пройшов перевірку на детекторі брехні. За словами голови Херсонської ОДА, детектор брехні затвердив правдивість його слів про те, що він не знав про планування нападу на Гандзюк, не брав участі в підготовці до нападу і не знає, де саме перебуває замовник злочину.
Соратники вбитої активістки вимагають завершення розслідування справи, яке триває вже дев'ять місяців. 18 травня активісти анонсували Всеукраїнську акцію, на якій вимагатимуть відставки генпрокурора Юрія Луценка та голови МВС Арсена Авакова.
24 квітня прокуратура вручила нову підозру голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру – він більше не є обвинуваченим в організації умисного вбивства. Йому, а також безпосереднім учасникам нападу на Гандзюк, тепер інкримінують не ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство), а ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).
Прокуратура також пом'якшила підозру Ігорю Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Тепер йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК).
Радник мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).
Детальніше про справу Катерини Гандзюк читайте у статті Масі Найєма "Сіре зло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".