Мамедов пояснив деталі щодо відповідальності командирів за воєнні злочини своїх підлеглих

Поділитися
Мамедов пояснив деталі щодо відповідальності командирів за воєнні злочини своїх підлеглих © Getty Images
Військові командири нестимуть відповідальність, якщо знали про скоєнні воєнні злочини своїх підлеглих, але проігнорували їх.  

Напередодні Верховна Рада України схвалила в цілому ініційований президентом України законопроєкт № 11484 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв'язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього". Згідно з цим законом, військові командири нестимуть кримінальну відповідальність навіть якщо вони безпосередньо не вчиняли воєнні злочини, однак достовірно знали або проігнорували інформацію щодо скоєння злочинів (передбачених статтями 437–439, 442, 442-1 Кримінального кодексу України) своїми підлеглими і не запобігли їх вчиненню, зазначив кандидат юридичних наук,  заступник генпрокурора України у 2019-2022 роках Гюндуз Мамедов у соцмережі Х.

"Командна відповідальність закріплена у Римському статуті Міжнародного кримінального суду (ст. 28), і базується на трьох критеріях: знання, контроль і недбалість. Для реалізації цього принципу потрібно довести, що командир мав можливість попередити чи покарати за вчинення злочинів не лише юридично, а й фактично. В цілому це є важливим інструментом у забезпеченні правосуддя", - наголосив він.

За його словами, це актуалізує подальше впровадження міжнародного гуманітарного права в армії України. Водночас Мамедов вказує, що до прийняття цього закону у статті 27 Кримінального кодексу України були передбачені види співучасті у вчиненні злочинів.

Президент України Володимир Зеленський 24 серпня підписав закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього.

Безумовно, ратифікація Римського статуту – дуже важливий і довгоочікуваний крок, що зробить нас повноцінною частиною родини міжнародної кримінальної юстиції. Щоправда, є одне «але». Про що йде мова, читайте у статті Гюндуза Мамедова та Надії Волкової "Україна стає ближчою до Суду, який видав ордер на арешт Путіна. Але є нюанс".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі