Майже дві третини українських дітей були змушені залишити свої домівки - ООН

Поділитися
Переважна більшість неповнолітніх українців стали переселенцями, проте більша частина з них лишилася на території України.

Українські діти найбільш вразлива група населення, яка страждає від російської військової агресії. За даними Організації Об'єднаних Націй від початку війни понад дві третини неповнолітніх були вивезені з місць постійного проживання, пише Politico.

За офіційною інформацією в Україні до війни проживало 7,5 мільйонів дітей і переважна більшість із них нині є переміщеними особами. Директор програми ЮНІСЕФ з надзвичайних ситуацій Мануель Фонтейн, після відрядження в Україну сказав, що 4,8 млн маленьких українських громадян були змушені залишити свої домівки за майже сім тижнів війни. Він вважає це «цілком неймовірним», адже за 31 рік гуманітарної роботи він ніколи не бачив, щоб це відбувалося так швидко.

«Вони були змушені залишити все — свої будинки, школи і найчастіше членів своїх сімей», — заявив Мануель Фонтейн на Радбезі ООН. «Я чув історії про відчайдушні кроки, які роблять батьки, щоб врятувати своїх дітей, і про дітей, засмучених тим, що вони не можуть повернутися до школи».

Директор програми ЮНІСЕФ стверджує що, з 4,8 мільйона дітей - 2,8 лишилися на території України, тоді як 2 млн перебувають під тимчасовим захистом в інших країнах Європи та світу. При цьому, за його словами, ще 3,2 млн маленьких українців, які перебувають в Україні, «можуть бути піддані ризику нестачі їжі». В найгіршій ситуації перебувають ті хто перебувають в заблокованих містах, зокрема в Маріуполі.

Під час засідання ООН, посол України Сергій Кислиця повідомив про викрадення Росією понад 121 000 дітей з тимчасово окупованих територій, та підготовку в РФ законопроєкту для спрощення всиновлення українських сиріт і навіть тих, у кого є батьки та інші родичі.

На що Мануель Фонтейн заявив, що ЮНІСЕФ чув про цю інформацію, проте додав, що «у нас поки що немає доступу, який нам потрібен, щоб мати можливість перевірити та подивитися, чи можемо ми допомогти».

Окремо директор зауважив, що від війни значно постраждав освітній процес.

«Сотні шкіл і навчальних закладів зазнали нападів або використовувалися у військових цілях», - заявив Фонтейн. «Інші є притулком для мирних жителів».

Крім того, українські жінки та діти піддаються підвищеній загрозі експлуатації та торгівлі людьми, завила посол США при Організації Об’єднаних Націй Лінда Томас-Грінфілд у Радбезі ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі