"Метою стратегії є розділити усе сміття, яке продукується у Львові, на дві фракції: суху і мокру, а також запровадити роздільний збір скла та пластику. Створити відкриту базу переробних підприємств і заготівельників вторинної сировини", - зазначила голова депутатської екологічної комісії Ірина Оршак.
Депутат зазначила, що стратегія передбачає також зміни тарифу на вивезення сміття, який буде залежати від того, чи сортує особа відходи. Оскільки чверть всіх відходів у Львові складає органіка, то міськрада пропонує закупити і встановити майданчики для компостування зеленої органіки (листя, гілки, трава), Крім того, пропонується запуск пілотних проектів для компостування харчових відходів.
Постанова про стратегію поводження з відходами набуде чинності з моменту підписання міським головою та опублікування на офіційному порталі Львівської міської ради.
Львівський міський голова Андрій Садовий раніше заявив, що в 2017 році львівська міська влада скерувала до обласних та місцевих органів влади 495 звернень з проханням прийняти на свої полігони відходи зі Львова, але отримала у відповідь всього 9 позитивних відповідей.
Тим не менш, 23 червня на полігони Львівської області почали вивозити сміття з обласного центру.
Детальніше про так званої "сміттєву блокаду" Львова читайте в статті Оксани Сироїд "Сміття несвободи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".