Президент Білорусі Олександр Лукашенко надалі надаватиме російським військам доступ до білоруського повітряного простору, щоб продемонструвати хоча б номінальну підтримку президенту Росії Володимиру Путіну. Проте він продовжить уникати прямого залучення армії Білорусі у війні проти України. Такі висновки у своєму черговому огляді за 11 липня зробили аналітики Американського інституту вивчення війни ISW.
Такі висновки вони зробили, спираючись на низку фактів. Зокрема уряд Білорусі передав Росії в користування аеродром Прибитки в Гомельській області. Незалежна білоруська моніторингова організація The Hajun Project аналогічно повідомила 11 липня, що літак російської бортової системи попередження та управління (АВАКС) вперше з 4 квітня залетів у повітряний простір Білорусі. Проєкт Hajun зазначив, що білоруський уряд запровадив нові обмеження повітряного простору вздовж кордону з Україною, де літак АВАКС патрулював між 10 і 11 липня.
«У сукупності ці дані, ймовірно, свідчать про те, що Лукашенко намагається надати підтримку війні Путіна в Україні без прямого білоруського військового втручання в спробі відповісти на тиск, який Путін, ймовірно, чинить на нього. Як раніше оцінювало ISW, ймовірність прямої участі Білорусі у війні в Україні залишається низькою через вплив, який може мати на стабільність і навіть виживання режиму Лукашенка», – йдеться в огляді ISW.
Дії російської окупаційної армії на півдні Харківської, а також у Донецькі та Луганській областях спрямовані на те, аби в результаті оточити українські сили на сході та захопити всю Донецьку та Луганську області, на які претендують ставленики Росії на Донбасі
На півночі Харківської області росіяни намагаються захистити свої наземні лінії зв’язку до Ізюма та не дати українським силам вийти на російський кордон.
На півдні російські війська намагаються втримати окуповані території Запорізької та Херсонської областей та відбити українські контрнаступальні дії.
Також на окупованих територіях росіяни намагаються консолідувати адміністративний контроль та створити умови для потенційної анексії до Російської Федерації. Їм активно протидіють українські партизани, які продовжували обстріли російських колаборантів та російської окупаційної влади 10 та 11 липня. Невідомі вбили призначеного Росією голову Великого Бурлука (північно-східна Харківська область) Євгена Юнакова, заклавши вибуховий пристрій під його машині. Напад стався лише через чотири дні після того, як російська окупаційна влада оголосила про створення російської окупаційної адміністрації в окупованих населених пунктах Харківської області. Невідомі (ймовірно, українські партизани) намагалися вбити призначеного Росією голову Херсонської обласної військово-цивільної адміністрації Володимира Сальдо, заклавши біля його під’їзду саморобний вибуховий пристрій. Також був вчинений замах на голову Мелітопольського району Андрія Сігуту.
Кремль продовжує виставляти умови анексії українських територій за межами Донбасу. Президент Росії Володимир Путін підписав указ, який спрощує для всіх українців процедуру отримання російського громадянства.