Україна не може звільнити з-під варти Кирила Вишинського, обвинуваченого у державній зраді керівника "РІА Новости Украина", і обміняти його на українських в'язнів Кремля до винесення йому вироку, повідомив генпрокурор Юрій Луценко.
"Потрібно мати на увазі, що пан Вишинський формально є громадянином України. Тому передача його Росії неможлива. Принаймні, до тих пір, поки український суд не винесе вирок у його справі – винен він чи ні", - заявив глава ГПУ. Його слова оприлюднила прес-секретар Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook у понеділок ввечері, 15 липня.
За словами Луценка, російське керівництво проявляє активний інтерес до долі обвинуваченого і наполягає на його звільненні.
"З різних розвідувальних джерел мені відомо, що Вишинський - людина, яка цікавить керівників Кремля більше всього", - додав генпрокурор.
Заплановане на 15 липня засідання суду по справі Вишинського не відбулося через неявку одного із суддів, і його перенесли на найближчу п'ятницю.
Як повідомлялося, 10 січня прокуратура завершила досудове слідство у справі про державну зраду і надала Кирилу Вишинському і його захисту доступ до матеріалів кримінальної провадження, у квітні Подільський районний суд Києва приступив до розгляду кримінальної справи по суті.
15 травня минулого року співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим повідомили про розкриття діяльності мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації. Зокрема, провели обшуки в офісі "РИА Новости Украина" і затримали керівника видання Кирила Вишинського. Йому вручили повідомлення про підозру за статтею 111 Кримінального кодексу - державна зрада.
Через день Херсонський міський суд обрав запобіжний захід керівнику "РИА Новости Украина" Кирилу Вишинському, якому оголошено підозру у державній зраді, у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів. Згодом запобіжний захід неодноразово продовжували.
У липні Вишинському повідомили про підозру за ч. 1 ст. 263 "незаконне придбання, зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів".
За даними слідства, на проведення підривної діяльності проти України Вишинський отримував щомісяця 53 тисячі євро. Видання публікувало матеріали, які виправдовують анексію Криму, а також на підтримку терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР".
Докладніше читайте в статті Валентини Самар "Справа Вишинського" як дзеркало війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".