"До кінця тижня пан Мангер отримає повідомлення про завершення слідства і почне знайомитися з матеріалами обвинувачення після чого піде також до суду", - заявив Луценко у своєму відеозверненні в Facebook.
Коментуючи відсутність справи проти Андрія Гордєєва та Євгена Рищука, яких разом із Мангером вважають замовниками вбивства активістки, генпрокурор фактично переклав на активістів обов'язки правоохоронних органів,
Генпрокурор поскаржився, що громадськість, за його словами, "не називає жодних фактів причетності" підозрюваних до злочину. Однак додав, що деякі з них не пройшли оцінювання на поліграфі. Чи стосувалося оцінювання справи Гандзюк, він не уточнив.
Нагадаємо, 6 червня Покровський районний суд Дніпропетровської області виніс обвинувальні вироки вбивцям громадської активістки, радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. Ватажок та члени групи отримали від 3 до 6,5 років за ґратами. Перед винесенням вироку всі вони визнали свою провину і дали викривальні свідчення проти інших учасників злочину. 5 серпня вирок суду набув чинності.
Замовниками злочину батько вбитої називав голову Херсонської облради Владислава Мангера (виключений з "Батьківщини"), нині звільнених голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва і його заступника Євген Рищука ("Блок Петра Порошенка").
24 квітня прокуратура вручила Мангеру нову підозру– він більше не є обвинуваченим в організації умисного вбивства. Замість ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) йому інкримінували ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).
Ще одного підозрюваного - організатора вбивства Катерини Гандзюк – раніше судимого кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка), також відомого як "Москал", СБУ оголосила в розшук після того, як він втік з України. Нині "Москал" переховується від слідства в Домініканській Республіці.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти). Докладніше про справу читайте у статті Масі Найєма "Сіре зло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".