Ляшко пояснив, як сьогодні працює система контролю за якістю ліків і які кроки необхідні для її вдосконалення

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ляшко пояснив, як сьогодні працює система контролю за якістю ліків і які кроки необхідні для її вдосконалення © pixabay.com
ЄК пообіцяла Україні відправити експертів, які повинні допомогти з "налаштуванням" єдиного державного органу контролю. 

У звіті Рахункової палати про результати аудиту щодо ввезення в Україну лікарських та медичних засобів за 2021-2023 роки сказано, що через погану комунікацію між Держлікслужбою, ДПС, Держмитслужбою та правоохоронними органами на фармацевтичному ринку нашої країни "реалізуються незаконно виготовлені або ввезені неякісні та/або фальсифіковані лікарські засоби" які можуть бути небезпечними. Причиною цієї проблеми стала відсутність контролю за дотриманням ліцензійних умов. Ситуацію під час брифінгу у МОЗ журналістці ZN.UA Аллі Котляр прокоментував очільник міністерства Віктор Ляшко. 

"Ми подали урядовий законопроєкт, який був прийнятий (Закон "Про лікарські засоби") і набирає чинності після завершення воєнного стану через певний період часу. Це один із євроінтеграційних законів. Зараз ми під нього розробляємо ряд нормативно-правових актів, в тому числі про створення єдиного державного органу контролю, який де-факто передбачає об’єднання функціонала Держлікслужби і Державного експертного центру МОЗ, щоб ще більше оптимізувати і покращити роботу за контролем якості і безпечності лікарських засобів", - пояснив Ляшко.

За словами міністра, ця робота проводиться, позитивні відгуки є і від єврокомісарів, і від бізнесу. Ба більше, надходять прохання навіть внести зміни до закону, щоб певні норми набрали чинності швидше.

"Ми зараз аналізуємо всі можливості для прийняття такого рішення, щоб як держава бути готовими до запуску єдиного державного органу контролю. Але ми ці норми зможемо вивести "на раніше", коли врегулюємо всі бюрократичні механізми, як цей єдиний орган буде працювати", - додав глава МОЗ.

Він наголосив, що питань, які слід вирішити, є дуже багато. Та Україна отримала тренінгову програму, в рамках якої Єврокомісія повинна прислати в нашу країну експертів з Франції та інших держав, які "допоможуть відпрацювати наші структуру, штатку і функціонал" цього органу по аналогії з тим, який функціонує у ЄС.

"Коли у нас все це вийде, ми відпрацюємо всю нормативку, тоді ми будемо готові розглядати і співпрацювати з Комітетом здоров’я нації, щоб внести зміни до закону, і певну норму вивести в те, щоб вона набрала чинності раніше, ніж весь закон", - розповів Ляшко. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі