Лівий проїзд на дорозі Київ-Чоп біля Стоянки вже відкритий. Про поступове відновлення інфраструктури сіл та селищ Київщини, які місяць перебували під окупацією, повідомив у своєму телеграмі заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.
Деякі відновлювальні роботи почалися одразу після звільнення Київщини, а вищезгаданий автошлях проходить через низку населених пунктів, страхітливі кадри з яких облетывли всі світові медіа.
- Йдеться, крім іншого, про Мотижин Бучанського району, кадри вбивства глави цього населеного пункту Ольги Сухенко, її чоловіка та сина шокували як українську, так і світову аудиторію..
Motyzhyn village in #Kyiv region liberated by #Ukrainian troops.#Russian soldiers did terrible things here.
— Emine Dzheppar (@EmineDzheppar) April 2, 2022
Pictured 2 women & 4 men shot dead in the back of their heads. Some had their hands tied. Russian soldiers are war criminals.Their cruelty is limitless.#StandWithUkraine pic.twitter.com/NemI20iSJy
Executed civilians are found almost everywhere. On the Zhytomyr highway, in Motyzhyn, in other towns and villages. Just now the head of Bucha reported, about a mass grave of 300 people, which they found. Only today. Tomorrow should be more known. pic.twitter.com/kx9SZSCl1U
— DZENGA (@grimcultzero) April 2, 2022
- Макарів, біля якого на початку травня знайшли тіла трьох цивільних, убитих пострілами в голову.
- Бишів, що за кілька десятків кілометрів до Києва, який окупанти обстріляли «Градами» ввечері 3 березня. Внаслідок обстрілу були загиблі та поранені. У місті повністю зруйнований будинок культури. Навколо жодного військового об'єкту.
Відштовхуючись від нинішньої ситуації, дорожникам знадобилося менше двох місяців, аби на залишках старих конструкцій звести тимчасову прогонову споруду. Поки продовжується зведення тимчасових переправ та об’їздів.
На дорозі поновлено розмітку та встановлено дорожні знаки. Нагадаємо, з початком окупації з тактичних міркувань у більшості населених пунктів мешканці замальовували дорожні вказівники населених пунктів з метою збити окупантів з пантелику.
“Тимчасовий міст біля Стоянки звели у середині квітня, але рухатися ним могли тільки легкові авто, а от вантажівки мали їхати в об'їзд. «Наступний етап роботи – правий проїзд мосту. Завершити роботи плануємо восени», – додав Тимошенко.
Нагадаємо, це той міст через річку Ірпінь, який довелося підірвати з метою запобігання ворогу просунутися в бік Києва.
Про ситуацію в Ірпені ми раніше писали в матеріалі ZN.UA Місяць під обстрілами: як виглядає Ірпінь сьогодні (фото, відео).