Прем'єр-міністри Литви, Латвії та Естонії закликають запровадити заборону на імпорт російської нафти і газу. Крім того, вони заявили про намір збільшити витрати на оборону та висловилися за постійну присутність дивізій НАТО в Балтійському регіоні на тлі війни Росії проти України. Про це свідчить спільна заява глав урядів Литви, Латвії та Естонії.
«На майбутньому саміті НАТО в Мадриді ми будемо прагнути схвалити майбутню Стратегічну концепцію НАТО, а також значно зміцнити довгострокові рішення НАТО в сфері стримування та оборони і східний фланг НАТО», - йдеться в заяві.
У заяві також сказано, що для запобігання будь-якій потенційній агресії, країнам Балтії необхідні сучасні рішення постійного захисту.
«Необхідна більша присутність сухопутних, військово-повітряних і військово-морських сил. Для забезпечення постійної присутності союзників в країнах Балтії будуть потрібні три боєздатні дивізії, по одній в кожній з країн Балтії, призначені для колективної оборони та здатні об'єднувати місцеві сили національної оборони», - зазначається в заяві.
Прем'єр-міністри Литви Інгріда Шимоніте, Латвії Крішьяніс Каріньш та Естонії Кая Каллас заявили, що кожна дивізія повинна включати в себе бригаду готовності союзників з необхідними можливостями підтримки на основі посилених бойових груп.
Глави урядів Литви, Латвії та Естонії також зазначили, що планують продовжувати збільшувати свої національні оборонні бюджети як мінімум до 2,5% ВВП.
«Ми продовжимо спільну роботу із закупівлі реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) і вивчимо інші варіанти подальшої координації діяльності з нарощування потенціалу. Ми розробимо загальні процедури, щоб держави могли надавати військову та невійськову допомогу один одному або декільком країнам Балтії на їхнє прохання», - йдеться в спільній заяві.
Також прем'єр-міністри Литви, Латвії та Естонії розкритикували агресію РФ, закликали Росію вивести війська з України та почати дотримуватися норм міжнародного права.
Раніше повідомлялося, що Естонія та Латвія офіційно визнали війну Росії проти України геноцидом.
Парламенти країн закликали підтримати розслідування доказів військових злочинів, скоєних Російською Федерацією в Україні.