Лише троє із 100 українців навчились жити під час війни – дослідження ZN.UA

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Мова йде про вміння знайти точку опори для стабілізації власного психічного стану.

Хоча лише троє із ста українців кажуть, що за останній рік їхній психологічний стан покращився, однак навіть такий незначний на перший погляд результат є позитивним в умовах війни, пише у матеріалі «Психологічний стан українців. Що його підтримує і що погіршує?» Світлана Паніна.

Спираючись на соціологічне дослідження, проведене Центром Разумкова на замовлення ZN.UA, вона зазначає, що серед факторів, які допомогли покращити психоемоційний стан, 63,8% українців назвали поліпшення навичок планування та прогнозування в нестабільній ситуації.

«Коротко це звучить як «Навчилися жити». Це те, про що ще далекого 2014 року нам говорили ізраїльські колеги. Вміння помічати плин життя, планувати те, що залежить від самої людини, з урахуванням чинників, які від неї не залежать, проактивна поведінка, обрана стійка життєва позиція — це не лише чинники виживання і стабільності психіки, а й сходинки для розвитку», - вказує психологиня.

ZN.UA

При цьому другим важливим фактором для українців є коли їхні близькі добре влаштувались у благополучних країнах (28,4%).

Однак уже на третьому місці з’являються загальносуспільні інтереси – приблизно п’ята частина українців відчуває полегшення, коли дізнається про збільшення Україні фінансової (18,2%) та військової (21,1%) допомоги.

Авторка додає, що четвертий значимий пункт – покращення здоров’я – уже менш значимий.

«Постачання армії та фінансування державних програм громадяни оцінюють вище за власне здоров’я й добробут», - зазначає вона.

Соціологічне дослідження проводилось на замовлення  ZN.UA Центром Разумкова з 20 до 28 червня в усіх регіонах України за винятком окупованих територій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі