Лікарняний у зв'язку з вагітністю: чи може відкрити жінка, яка перебуває за кордоном

Поділитися
Лікарняний у зв'язку з вагітністю: чи може відкрити жінка, яка перебуває за кордоном © freepik/freepik
Роз'яснення дали у ПФУ.

В Україні жінки, які є застрахованими особами, можуть оформити лікарняний по вагітності та пологах. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) в Донецькій області розповіли, чи може жінка, яка тимчасово перебуває за кордоном, дистанційно відкрити лікарняний у зв'язку з вагітністю та пологами.

У ПФУ пояснили, що підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність листок непрацездатності (ч.1 ст. 23 закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

«На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення або скасування, формування медичних висновків за категорією «Вагітність та пологи» жінкам, яким надаються медичні послуги з ведення вагітності в амбулаторних умовах, може здійснюватися лікарем без особистого огляду пацієнтки — зокрема шляхом консультування, опитування або обміну інформацією за допомогою технічних засобів електронних комунікацій, з відповідним записом у Реєстрі медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я», – йдеться у повідомленні.

У Фонді зазначили, що медвисновок зі встановленою відміткою про тимчасову непрацездатність, яка виникла за кордоном, формується лікарем, із яким у пацієнта укладена декларація.

«Листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами застрахованій особі, що перебуває за кордоном, формується на підставі дистанційного звернення за допомогою технічних засобів електронних комунікацій до лікаря, який знаходиться на підконтрольній Україні території, та копій медичних документів, що є підставою для формування медичного висновку за категорією «Вагітність та пологи», – наголосили у ПФУ.

Слід зазначити, що допомога по вагітності та пологах здійснюється у разі, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше шести календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Нагадаємо, які існують особливості оплати лікарняних внаслідок нещасного випадку на виробництві та профзахворювання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі