Лідери думок закликали парламенти країн-членів ЄС підтримати заявку України на набуття статусу кандидата

Поділитися
Такий крок стане проявом підтримки європейської спільноти України у війні з Росією та значно посилить її спроможність до опору

Представники громадянського суспільства, наукових та культурних спільнот України та інших країн закликали парламенти країн європейської спільноти схвалити заявку України на отримання статусу кандидата в ЄС та проявити політичну волю для реалізації цього статусу.

Наголошується, що такий крок стане проявом підтримки європейської спільноти України у війні з Росією та значно посилить її спроможність до опору. У післявоєнний час стимулюватиме українців зробити необхідні кроки для досягнення інтеграції та створить інституційну основу для відбудови економіки. У той же час ЄС отримає кандидата, який своєю енергією, переконаннями та цінностями допоможе оновити весь проєкт Європейського союзу.

Експерти Українського центру європейської політики наголосили, що європейські прагнення України ґрунтуються на волі народу та підтверджені досягненнями, які країна зробила після підписання у 2014 році Угоди про асоціацію.

Зокрема, з цього часу досягнуто значного прогресу у наближенні національного законодавства до ЄС. Україна інвестувала значний інституційний та політичний капітал у реалізацію Угоди. Так, було створено Урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та призначено в профільних міністерствах заступників міністрів, спеціально відповідальних за європейську інтеграцію. Запрацювала спільнота експертів, юристів та державних службовців, які сприяли наближенню українського законодавства до ЄС.

Прогресу досягнуто практично в усіх розділах Угоди про асоціацію, а в деяких галузях Україна є більш просунута, ніж багато колишніх кандидатів на початку вступу. Норми ЄС почали застосуватися на практиці у таких секторах, як державні закупівлі, енергетика, трансплантологія та реформа ринкового нагляду.

Україні потрібно зробити ще багато важливих кроків, адже наближення законодавства ЄС є складним завданням для пострадянської країни, однак, власне, надання статусу кандидата в ЄС і стане тим політичним сигналом для українського суспільства, який допоможе їх здійснити, водночас Україна отримає доступ до технічної допомоги та структурних фондів ЄС для впровадження комплексних реформ.

За словами виконавчої директорки Українського центру європейської політики Любові Акуленко, у країн європейської спільноти повинні розвіятись всі сумніви щодо спроможностей України працювати в сфері безпеки та політичних реформ.

«Шлях України до ЄС – це перетворення країни на справді європейську демократію, в якій подолана корупція, працює незалежна судова система, запроваджені європейські стандарти і практики для бізнесу. Те, що Україна розпочала шлях до отримання статусу країни-кандидата, це історичний шанс і ним треба скористатися», - зазначила вона. 

Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко зазначив, що самовіддана боротьба проти московської імперської агресії засвідчили всьому світу, що українці віддані європейським цінностям. Тож отримання статуту країни кандидата в члени ЄС стане важливим етапом повернення України в європейську сім’ю народів.

«Немає жодних сумнівів і в швидкому членстві України в ЄС, і в успішній нашій інтеграції в ціннісний і правовий простір ЄС, і в збагаченні цього простору нашими енергією, переконаннями і досвідом», – наголосив він.

Голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков звернув увагу на те, що в опитувальнику ЄС під #1 питання верховенства права, і це невипадково. Адже від цього прямо залежить буквально все – і захист прав людей, і іноземні інвестиції і, відповідно, стан економіки. І зрештою, чи зможе Україна вважатися справді європейською країною.

«Схвалення заявки на отримання статусу кандидата в ЄС – це визначальний момент не лише для України, а й для євроспільноти. Це шанс для України нарешті повернутись до європейської родини. Але це також можливість для ЄС допомогти захистити кордон демократичного світу, де українці, жертвуючи своїм життям, довели свою гідність», – зазначили автори звернення.

Звернення до парламентів країн Євросоюзу уже підписали понад сотня моральних авторитетів України та світу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі