Лідери бойовиків сподіваються на фінансування Німеччиною ремонту інфраструктури "ЛНР" і "ДНР"

Поділитися
Лідери бойовиків сподіваються на фінансування Німеччиною ремонту інфраструктури У деяких районах окупованого Донбасу відсутнє водопостачання © vz.ua
Представники ОБСЄ підтримали рішення відновити об'єкти водопостачання, сказав Дейнего.

Представник так званої 3 у Контактній групі Владислав Дейнего заявив, що зруйновані об'єкти водопостачання, які живлять ряд населених пунктів окупованих частин Луганської і Донецької областей, можуть бути відновлені за рахунок фінансування з боку Німеччини.

"Визначено об'єкти водопостачання для відновлення, пов'язані з Західної фільтрувальної станції. За рахунок коштів, наданих Німеччиною, може відбутися їх часткове відновлення, щоб забезпечити подачу води в необхідних обсягах на територію низки населених пунктів "ЛНР" і "ДНР"", - сказав Дейнего.

За його словами, що представники ОБСЄ також підтримали комплексний підхід до відновлення зруйнованих об'єктів водопостачання.

У середині липня дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) повідомив, що майже 1,3 млн жителів Донбасу зіткнулися з нестачею води у зв'язку з пошкодженою системою водопостачання в результаті бойових дій. Наприклад, на підконтрольній бойовикам території Луганської області понад 470 00 людей, в тому числі 118 000 дітей, не забезпечені достатньою кількістю безпечної питної води. Багато сімей змушені покладатися на постачання гуманітарної допомоги або ж відправлятися в найближчі села з метою поповнити запаси води з колодязів.

21 липня Бойовики "ДНР/ ЛНР" вимагають від влади України закріпити в Конституції "особливий статус" Донбасу. "Ми вимагаємо від президента Петра) Порошенко і (голови Верховної Ради Володимира) Гройсмана прийняти поправку, яка введе в дію закон про Особливий статус Донбасу", - йдеться в заяві "ДНР" і "ЛНР" за підсумками зустрічі в Мінську тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі.

Сергій Рахманін у статті для ZN.UA аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції прогнозує, що Київ буде змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".

А голова ОБСЄ, глава МЗС Сербії Івіца Дачич очікує вирішення основних питань щодо конфлікту в Донбасі восени. Він зазначив, що за час переговорів у Мінську досягнутий певний прогрес щодо вирішення низки питань у різних сферах. Він також заявив, що восени очікується ключова подія - проведення місцевих виборів, які повинні бути узгоджені зі всіма сторонами умови їх проведення, запрошення спостерігачів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі