Відомо, що міністерство освіти України рекомендувало школам впроваджувати програми формування сімейних цінностей, зокрема, це може бути курс на вибір або факультатив "Сімейні цінності". Чиновники пропонують користуватися при читанні курсу для учнів 8-9-х класів.
Деякі користувачі порівнюють новий курс з посібниками часів "Домострою", де були зібрані правила і поради для сім'ї. Наприклад, там вказувалося, що дружина повинна бути мовчазна і трудолюбива, а дочок необхідно вчити рукоділлю. Українці ж нарікають: у 21 столітті сучасні педагоги намагаються давати такі ж рекомендації дітям.
Так, користувачі обурилися такими "повчаннями" зі шкільної програми:- "Завдання жінки полягає в тому, щоб подобатися чоловікові, і саме тому вона повинна намагатися бути привабливою для нього";
- "Справжня жінка ніколи не сперечається, не доводить, не намагається керувати ситуацією, оскільки знає, що все у світі створене для неї, для реалізації її бажань і мрій. А швидкість реалізації її бажань залежить від якості простору, що вона формує повагою і любов'ю до себе і чоловіка, який втілює її бажання і мрії";
- Сьогодні у нас суспільство "мужніх жінок" і "жіночних чоловіків". І, як результат такого жахливого стану речей – зниження статусу інституту сім'ї, все більший розвиток гомосексуальних відносин, збільшення захворюваності та злочинності.
Також в посібнику по-особливому виписані "жіночі" обов'язки: жінка повинна відповідати за свій стан і наповнення загального простору любов'ю. "Це і підбирати штори на вікна, і доглядати за чоловіком, і з любов'ю подавати чай, і готувати їжу, і продумувати сімейного дозвілля", - вчать сучасних школярів з планшетами представники МОН.
Реакцію міністра освіти Лілії Гриневич не довелося чекати – вона вже сьогодні, 28 жовтня, доручила здійснити перевірку програми Інституту модернізації змісту освіти. У Міносвіти підкреслили, що вважають своїм обов'язком "дотримання принципів науковості та недискримінації".