Купання у недозволеному місці: що чекає порушників

Поділитися
Пляжі відкриють не в усіх містах України.

Через війну, яку розпочала Росія, цього року в Україні пляжний сезон відкриють не всюди. Наприклад, у Києві не планують відкривати пляжі та зони відпочинку з міркувань безпеки.

Юрист Ігор Тетеря розповів «РБК-Україна», скільки доведеться заплатити українцям у разі купання у недозволеному місці.

Який штраф за купання у недозволеному місці

«Законодавством не передбачено прямої відповідальності для громадян за купання у заборонених місцях. Однак у судовій практиці є випадки притягнення до адміністративної відповідальності осіб за правопорушення, які опосередковано стосуються купання у заборонених місцях», — пояснив він.

Юрист зазначив, що біля водойми, де не дозволено купатись, має бути встановлена інформаційна табличка про заборону із попередженням про покарання. Порушника можуть притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 188-16 КУпАП, що передбачає штраф у розмірах від 1 700 грн до 3 400 грн, а у випадку повторення такого правопорушення протягом року - від 3 400 грн до 5 100 грн.

У судовій практиці є випадки, коли людину притягували до відповідальності за таке порушення. Так, у 2016 році Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області наклав штраф на порушника у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Що стосується громадян, які порушили заборону купатися у певному місці, у судовій практиці існують випадки притягнення таких осіб до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП, коли працівники поліції наказували порушникам припинити купання, однак останні проявляли злісну непокору щодо виконання такої вимоги», – розповів юрист.

Ця стаття передбачає накладання штрафу від 136 грн до 225 грн, або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Але випадки, коли карають по статті за злісну непокору законній вимозі поліцейського, пов’язаній з купанням особи у заборонених місцях, є поодинокими.

«У переважній більшості випадків, якщо особа підкорилася такій вимозі, але поліцейські склали протокол, то суди такі справи закривають у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення», – пояснив Ігор Тетеря.

Для прикладу, Приморський районний суд Одеси у серпні 2022 року у подібній справі не визнав, що порушник вчинив саме злісну непокору законному розпорядженню.

«Ще одним правопорушенням, яке може бути вчинено особами у зв’язку з купанням у заборонених місцях є правопорушення передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей». Це стосується випадків, коли батьки залишили без нагляду неповнолітніх дітей і ті скупалися у забороненому місці», – розповів юрист.

Відповідальність за таке правопорушення встановлена у вигляді штрафу від 850 грн до 1700 грн, а у разі повторення протягом року - від 1700 грн до 5100 грн. Так, у Київському районному суді Одеси у липні 2022 року порушника визнали винним по цій статті.

Нагадаємо, чи буде пляжний сезон в Одесі цього року. Про це розповів голова Одеської ОВА.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі